ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA GÜNDEŞLİ VE YÖNETİM KURULUNDAN DR. FATİH ERBAKAN’ A ZİYARET

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI MUSTAFA GÜNDEŞLİ VE YÖNETİM KURULUNDAN DR. FATİH ERBAKAN’ A ZİYARET
Yayınlama: 01.12.2023
Düzenleme: 01.12.2023 22:56
177
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette atanamayan Uzman Çavuşların karşılaştıkları sorunlar ve beklentilerinin ve çözüm yolları için seslerinin duyurulması dileğiyle Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’a talep ve temennililerini şu şekilde dile getirdiler.
“Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir.”
3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrasında ;
“Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92’nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir.” denilmektedir.
Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya mutakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların KAZANILMIŞ HAKLARIDIR. Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.
Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle KAZANILMIŞ HAKKIMIZ olmasına rağmen ATANAMIYORUZ.
Aynı üniforma altında terörle ve teröristlerle Kahramanca mücadele etmiş fakat Şehit ve Gazi olmuş Uzman Çavuslar 3173 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında;
-Şehit yakınları
-Gazi ve Gazi yakınları Devletimiz tarafından Yılın belirli aylarında Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur ve işçi kadrolarına hak sahipliğinin tespitinden sonra kura ile atandırılarak istihdamları sağlanmaktadır. Bu mücadele de bir şekilde sağ kalıp silah arkadaşlarının kanını yerde koymayan ilerleyen süreçte bir şekilde mesleğinden ayrılan Uzman Çavuşlar ise bir başlarına ellerinde bir kanun maddesi ile kurum kurum gezip Atanabileceği Atanma başvurusunu kabul edebilecek yer aramaktadır.
Yaşanan mağduriyetin bitirilmesi ve Kahramanların haklarının teslimi için bir defaya mahsus olmak üzere 3173 sayılı kanunda belirtilen atama şeklinde yada 6191 sayılı kanuna tabi Sözleşmeli Erlerin kamuda istihdamı yönünde hazırlanan yönetmelik benzeri bir yönetmelik ile kamuda

Memuriyete Atanmalarının Devletimiz eliyle yapılmasını istiyoruz. “

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 7 Yorum
 1. Serdar Tarhan dedi ki:

  Eski uzman çavuşlara verdiğiniz destekten dolayı ATAUZDER ailesi olarak teşekkür ederiz

 2. Emrah Ertan dedi ki:

  Eskiuzmaçavuşlar olarak verilmiş olduğunuz destek ve değer içi teşekkür ederim

 3. Güven Gürbüz dedi ki:

  Bizlere verdiginiz degerli desteginiz için çok teşekkür ederiz sesimiz oldugunuz için size çok minnettarız haklı davamızda desteginizin devamını diliyoruz.

 4. Ali Yılmaz dedi ki:

  İnandık başaracağız #EskiUzmanÇavuşlar

 5. EMRAH ERTAN dedi ki:

  Eski uzman Çavuşlar olarak size çok teşekkür ederim

 6. Hakan Tosun dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar

  İNANDIK BAŞARACAĞIZ

 7. Vural Biçer dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar İNANDIK BAŞARACAĞIZ