2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK DÖNEMİ SONA ERDİ

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK DÖNEMİ SONA ERDİ
Yayınlama: 22.01.2024
20
A+
A-

BURDUR’da 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle 253 okulda 41 bin öğretmen ve 43 bin 41 öğrenci, ara tatile çıktı. 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması nedeniyle Kışla İlkokulu’nda düzenlenen törene Vali Türker Öksüz, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 8’inci sınıf öğrencilerine karnelerini veren Vali Öksüz tatilde öğrencilere kitap okumalarını önerdi. Vali Öksüz, Burdur’un eğitim kenti olduğunu belirtti.

İlk dönemin yorucu ve zorlu geçtiğini dile getiren Vali Öksüz,

“Nihayetinde öğrencilerimiz karnelerini aldı. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Onlara destek veren annelerine, babalarına da teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlarda bu dönemde çok büyük fedakarlıkla çocuklarına destek oldu. Eğitim öğretime devam etmeleri için ellerinden gelen gayreti gösterdiler.

Milli Eğitim camiamıza bu süreçteki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimiz her zamanki gibi öğrencilerimize bir dönem boyunca ilgi, şefkat göstererek eğiterek, öğreterek eğitim sürecine çok önemli katkılarda bulundular. Öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Burdur’un eğitimde belli bir kaliteyi, başarıyı yakaladığını kaydeden Vali Öksüz, şunları söyledi;

“Amacımız eğitimdeki kaliteyi daha yükseklere taşımak. Aralık ayından itibaren BESTE (Burdur’da Etkin Sürdürülebilir, Tamamlayıcı Eğitim) projemizi başlattık. Bu projeyle öğrencilerimizin akademik gelişimlerini hızlandırmak, sosyal kültürel gelişimlerini daha üst noktalara taşımak istiyoruz. Bütün çabamız öğrencilerimizin milli manevi değerlerine sahip çıkan, çağı anlayan, iyi yetişmiş birer insan haline getirmek. Öğrencilerimiz ikinci dönem dinlenmiş olarak gelecekler ve ikinci dönem çok daha başarılı bir dönem olacak. Öğrencilerimize de tatilde dinlenip, kitap okuyarak, çalışmalarını devam ettirerek ikinci döneme hazırlanmalarını tavsiye ediyorum.”

Diğer taraftan ilçemiz Gölhisar’da öğrenciler 19 Ocak 2024 Cuma günü okullarında yaptıkları törenlerle karnelerini aldılar. Gölhisar köyleri ile birlikte yaklaşık 22 okulda 4 binin üzerinde öğrenci karneleri alarak yarı yıl tatiline girdiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.