9 VATAN EVLADI ŞEHİT OLDU

9 VATAN EVLADI ŞEHİT OLDU
Yayınlama: 15.01.2024
6
A+
A-

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çatışma çıktı. Çatışmada 9 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralandı. Öte yandan 23 terörist etkisiz hale getirildi.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle askerlerimiz arasında çatışma çıktı. Çatışmada 9 askerimiz şehit oldu.

Pençe Kilit Operasyonu bölgesinden acı haberler geliyor. Bölgedeki bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle askerler arasında çatışma çıktı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şehit ve yaralılarımız olduğu aktarıldı. Açıklamada, “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır” denildi.

Yaralanan 4 askerimizin daha şehit olmasıyla birlikte çatışmada şehit olan askerimizin sayısı 9’a yükseldi.

Bakanlıktan yapılan son açıklamada, “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Bölgede devam eden operasyonlarda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 23’e yükseldi.

Şehit olan askerlerimizin isimleri şu şekilde;

Gökhan Delen P.Üsteğmen – Aksaray, Serkan Sayin P.Uzm. Çvş. – Adıyaman, Müslüm Özdemir P. Söz. Er – Kahramanmaraş, Kemal Batur P. Söz. Er – Niğde, Emrullah Gülmez P. Söz. Er – Kahramanmaraş, Hakan Gün P. Uzm. Çvş. – Gaziantep, Ahmet Köroğlu P. Uzm. Çvş. -Tuzla Şifa Mahallesi, Murat Atar İs.Söz.Er -İkizce ilçesi Bolluk Mahallesi, Muhammed Tunahan Evcin İs.Söz.Er – Gökmeydan Mahallesi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.