AĞAÇ VE ÖĞRETMEN MEYVESİ İLE TANINIR!…

Yayınlama: 24.11.2023
23
A+
A-

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLU OLSUN.

ŞEHİT OLAN VE VEFAT EDEN ÖĞRETMENLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLER, GERİDE KALAN EŞ, ÇOCUK VE YAKINLARINA, SEVENLERİNE, SEVDİKLERİNE RABB’İM DEN BAŞ SAĞLIĞI VE SABIR DİLERİM!…

Öğretmen, elindeki ham insandan, yepyeni bir şahsiyet, kişilik ve karakter diken müstesna bir kişiliktir. Öğretmen; mensubu olduğu Büyük Türk Milleti’nin önünde örnek olan, toplumu ileriye, daima ileriye taşıyan liderdir.

Öğretmen; ülkesini, devletini, milletini ve milletin her ferdini sevendir. Sevdirendir. Öğretmen; milletini birleştiren, barıştıran, anlaştıran, kaynaştıran, birlikte çalışmayı başaran toplumun önderi, lideridir.

Öğretmen, mensubu olduğu milletinin inançlarını, değerlerini, maddi ve manevi kültürünü gelecek kuşaklara aktaran çok önemli adil, dürüst ve üstün ahlaklı bir rehberdir. Öğretmen; öğrencilerini önce kendisine, ailesine, vatan ve milletine faydalı olan insanları yetiştiren; ilerlemenin, kalkınmanın, yükselmenin, yücelmenin yegâne temsilcisidir.

Öğretmen; inancını yaşayışı, ahlakı, davranışları, konuşma üslubu, engin bilgisi-tecrübesiyle öğrencilerine ve toplumun bütün fertlerine moral kaynağı olabilecek, yaşama sevinci, azim ve iradesi ile dolu olan, öğrencilerine ve tüm topluma rol-model olabilecek, takip edilmesi gereken örnek insandır.

Öğretmen; inancı sınırsız, iradesi sarsılmaz, azim ve kararının önünde durulmaz; dünyanın neresinde olursa olsun her yerde ve her şart altında Türk Milleti’nin inançlarını, ideal ve değerlerini savunan büyük bir barış, hürriyet, adalet, ahlak, düşünce, fikir ve kültür savaşçısıdır.

“Muallim; insanoğlunu beşikten alarak mezara kadar götürüp teslim eden, dünyanın en büyük mesuliyetine sahip insandır. Kaderimizin hakikatinin işleyicisi, karakterimizin yapıcısı, kalbimizin çevrildiği her yönde kurucusu odur. Fertler gibi nesiller de onun eseridir.”(Nurettin Topçu, Türkiye’nin Maarif Davası)

23 Kasım2023

Ali Osman Türkmen

Eğitimci-Araştırmacı

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.