AK PARTİ BURDUR’DA GERİ SAYIM BAŞLADI! İŞTE BELEDİYE İÇİN ADAY ADAYLARI

AK PARTİ BURDUR’DA GERİ SAYIM BAŞLADI!  İŞTE BELEDİYE İÇİN ADAY ADAYLARI
Yayınlama: 21.11.2023
93
A+
A-

Yerel seçimlere yaklaşırken, Burdur’da siyasi partilerde hareketlilik başladı. Bu hareketlilik hem siyasi partiler içinde hem de halk arasında etkisini gösterirken, aday adaylığı başvuruları da artış gösteriyor. AK Parti’den Burdur merkezde iki, Çeltikçi ilçesinde bir, Bucak ilçesinde bir aday adayı olmak üzere toplamda dört ismin başvurularını açıklamıştı.

Burdur’da belediye başkanlığı için aday adayları için resmi başvuru süreci 22 Kasım Çarşamba günü sona erecek. AK Parti Burdur İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, henüz başvuru yapmamış aday adaylarının başvuruları için son tarih yaklaşıyor. İlçelerden aday adaylığı açıklayan isimler, bulundukları ilçeden başvuruda bulunabilecekleri gibi, aynı zamanda Burdur merkezden de başvuruda bulunma hakkına sahipler.

Açıklamada, genel merkezden gün uzatma gelmemesi durumunda çarşamba günü saat 12:00’de Fatıma Küçükkaplan (Merkez), 13:00’te İsmail Asan (Kemer), 14:00’te Mehmet Şimşek (Merkez), 15:00’te Hasan Altay (Çeltikçi) isimlerinin başvurularını gerçekleştireceği belirtiliyor. Aday adayları için başvuru sürecinin sona ermesiyle birlikte siyasi arenada seçim çalışmaları hız kazanacak gibi görünüyor.

Diğer taraftan Burdur seçim bölgesinden geçen dönemlerin aksine diğer ilçe ve beldelerde ise resmi başvuru yapan bir aday adayı ismi yok. Özellikle bu dönem için ilginç bir seçime imza atacak olan Çavdır İlçesi aday adayları büyük merak konusu. Altınyayla ve Karamanlı ilçelerinde de bir aday adaylığı başvurusunun olmadığı anlaşılırken gözler 22 Kasım 2023 Çarşamba gününe çevriliyor. Burdur’un en büyük ikinci ilçesi ilçemiz Gölhisar’da da resmi bir aday adaylığı başvurusu görünmüyor. Buna takiple beldelerimizden Yusufça ve Söğüt’ten de bir başvuru bilgisine ulaşılamadı. Süreci merak eden vatandaşlar ise başvuruların son gününü bekleyecekler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.