ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) MECLİS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) MECLİS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 20.01.2024
75
A+
A-

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Türkiye Büyük Millet Meclisinde vekillerle görüşerek sorun ve taleplerini ilettiler. Yapılan Meclis ziyareti ile alakalı yapılan basın bildirisinde ise şu ifadelere yer verildi;

“Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir.”

3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinin son fıkrasında ;

“Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 92’nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir.” denilmektedir.

Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler. 2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların KAZANILMIŞ HAKLARIDIR. Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb. şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.

Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle KAZANILMIŞ HAKKIMIZ olmasına rağmen ATANAMIYORUZ. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor.

Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir meclis çalışmalarını sürdüren ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) Genel başkanı Mustafa GÜNDEŞLİ ve yönetim kurulu üyeleri Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Mehmet Ali ÇELEBİ, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Erol KELEŞ, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ali KIRATLI, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ümmü Gülşen ÖZTÜRK , Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Fevzi ZIRHLIOĞLU, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Turan ŞAHİN, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Musa KÜÇÜK , Yeniden Refah partisi Milletvekili Ali YÜKSEL, Vekillerimizin nazik davetleriyle olumlu ve ılımlı bir görüşmeler gerçekleştirdik.

Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, Bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler.

Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen

Mehmet Ali Çelebi, Erol Keleş, Ali Kıratlı, Ümmü Gülşen Öztürk, Fevzi Zırhlığlu , Turan Şahin, Musa Küçük , Ali Yüksel Vekillerimize desteklerinden dolayı Eski uzman çavuşlar ve aileleri adına binlerce kez teşekkür ederiz. Minneti bir borç biliriz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 10 Yorum
 1. Kadir Sivaslı dedi ki:

  Kanunen var olan hakkimizi almak için sesimize “SES” olup tüm Türkiye’ye duyurmada bizlere yardımcı oldunuz ve olmaya devam ediyorsunuz. Bu sebep ile sizlere ATAUZDER Genel Başkanı Sayın Mustafa GÜNDEŞLİ, Değerli yönetim ekibimiz, Değerli üyelerimiz ve bizlere destek veren ailelerimiz ve TÜRK Milleti adına sizlere çok teşekkür ediyorum.İnsAllah Devletimiz bize Hak ettiğimizi verdiğinde mutluluğumuzu da sizinle paylaşacağız.Sağolun Varolun…#EskiUzmanÇavuşlar#EskiUzmanÇavuşlariçinAdalet

 2. Gökhan Ceylan dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar ve aileleri adına çok teşekkür ediyorum
  İnandık başaracağız

  1. Mustafa YORULMAZ dedi ki:

   #EskiUzmanÇavuşlar

   Kanunen Varolan Kamuya Atanma Hakkımızı İstiyoruz.

   Hakkımız Olduğu Halde Torpil ve Referans isteniyor.

   Mağdur durumdayız

 3. Ali Daşdemir dedi ki:

  #EskiUzmanCavuslar olarak vermiş olduğunuz destekler için teşekkürler

 4. İbrahim Demir dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar ve aileleri olarak bizlere verdiğinz destekleriinzden ötürü teşekkür ederim

 5. Hakan TOSUN dedi ki:

  ‪#EskiUzmanÇavuşlariçinAdalet ‬
  ‪#EskiUzmanÇavuşlar ‬
  ‪#UzmanÇavuş ‬

  ‪Bizlere destekleriniz için teşekkür ederiz. ‬
  ‪İNANDIK BAŞARACAĞIZ ‬
  ‪‬

 6. Ömer dedi ki:

  İNANDIK BAŞARACAĞIZ

 7. Muhammet imalı dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar olarak çok teşekkür ederiz sesimize ses oldunuz

 8. Muhammet imalı dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuslar olarak çok teşekkür ederiz

 9. Muhammet imalı dedi ki:

  #EskiUzmanÇavuşlar olarak çok teşekkür ederiz
  Bizler KANUN’la verilmiş hakkımızı istiyoruz İNANDIK BAŞARACAĞIZ