AYRIŞMADAN UZAK DURALIM

Yayınlama: 05.12.2023
Düzenleme: 05.12.2023 19:21
13
A+
A-

Nasihat istersen ölüm yeter ilkesinin gereğini yerine getirmek zarurettir. Tüm insanlar âhıret yolculuğu yaparak geçirir ömrünü. Yaşadıkça ömrü uzayan kimse yok, ömür boyunca her türlü ayrışmayı ötekileştirmeyi bırakmak millî menfaatlerimizin gereğidir.

Nedâmetin, pişmanlığın olamayacağı dönülmez zamanın ufkunda müflis olmamak için Yaratılış gâyesini baz alan bir yaşamla Hakk’a yürüyebilme ve hüsn ü hâtımelerle fânî âlemden bâkî âleme müteveccih olan bir sonla ömrü hitâma erdirmek hayata anlam kazandırmaktır. Değerli şair gönül insanı Yahya Kemal Beyatlı’nın Dizelerinde hayatın anlamı nedir sorusunun cevabı gönüllere dokunan şiirsel bir üslupla öğüt verir nitelikte tefekküre yönelten bir biçimde terennüm edilmiştir.

Tûl ü emel(uzun emel) sahibi olan insanlar insânî değerlerinden, duyarlılıklarından soyutlanmış olarak maddeye endeksli nefsine tutsak bir yaşam sürmekle mutlu olabilecekleri varsayımıyla her türlü ayrışmayı ötekileştirmeyi körükleyerek milletleri içinden çökertmek enerjilerini tüketmek için anarşiyi terörü desteklerler.

İnsanların yalnız madde plânında algılamakla, manâ âleminin ihmâl edilmesi ruhsal buhranların en önde gelen sebeplerindendir. Beşerî madde ve mânâ boyutları ile değerlendirmek suretiyle gerçek anlamda felâha erebildiğimiz günlerde buluşmak dileğiyle herşeyin sahibine emanet olun…..

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.