BİTSİN ARTIK BU REZALET !

Yayınlama: 23.04.2024
Düzenleme: 23.04.2024 16:11
991
A+
A-

Ülkemizin Cennet köşelerinden bir belde olan ilçemiz Gölhisar, doğası, tarihi kültürel dokusuyla tertemiz havası ve suyuyla yaşanabilir bir memleket olma vasfını korumaya çalışıyorken; bazı hadsiz, anlayışızsız kimseler tarafından inadına kirletilmeye, hoyratça yıpratılmaya devam ediyor.
Geçmiş yıllarda da olduğu üzere, Allah’ın bahşettiği temiz tabiatımızı, ender güzellikte coğrafyamızı tahrip etmek için adeta inatla yarışan nankör insanoğlunun bu acımasız tutumlarını sergileyen bir misalden bahsetmek istiyoruz.
İlçemizde çöp toplama alanı belirlenmiş ve herkes o alanı rahatlıkla kullanılabiliyorken, nedense; ilçemizin bazı noktalarına hâlâ her türlü pisliği, çöpü, inşaat atığını gelişi – güzel atmaya, etrafa saçmaya devam ediyoruz.
Gölhisarımızın Böğrüdelik ve Kocayayayla yolunun ” Değirmenbaşı” mevkiinde gördüğümüz manzaralar hakikaten içler acısı durumda !
Bahar aylarının gelmesi, havaların ısınmasıyla birlikte yayla sezonun açıldığı bu günlerde bu güzergahı yüzlerce kişi kullanıyor.
Çevre il ve ilçelerden de misafirlerini ağırlayan yayla yolumuzda ki bu görüntüler utanç verici.
” Ben pislerim, belediye temizler !” anlayışıyla hareket eden bu zatların tesbit edilerek en ağır cezayla cezalandırılması gerekmektedir. Halk olarak da; bu konuda bilinçli davranarak ikaz vazifemizi yerine getirmek zorundayız. Şahit olunan bu tür hadiseleri yetkililere haber vererek halk sağlığı ve tabiatın korunması adına ” oto – kontrol” mekanizmasını hayatımızın her alanında hakim kılmalıyız.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.