ÇAVDIR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI ŞUBESİNİN FİLİSTİN HAYIR ÇARŞISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

ÇAVDIR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI ŞUBESİNİN FİLİSTİN HAYIR ÇARŞISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Yayınlama: 10.11.2023
Düzenleme: 11.11.2023 00:33
59
A+
A-

İsrail’in Filistin’e yaptığı katliam ve soykırıma karşı ülkemizin her yanından tepkiler çığ gibi artarak devam ediyorken: Gazzeli kardeşlerimizin yaralarına merhem olma adına da değişik etkinliklerle yardım kampanyaları da tertip ediliyor.

Bu bağlamda Burdur ili Çavdır ilçesinde Filistinli kardeşlerimizin yararına ilçe müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Çavdır şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen kermese (Hayır çarşısına) yoğun bir katılımın olduğu gözlendi.

Çavdır Halkının toplumun her kesiminden yediden yetmişe katılım sağladığı kermese vatandaşların, ev hanımları, esnafından iş adamlarına kadar, yaşlısı genci büyük duyarlılık göstererek katkı sağlamak için adeta yarış halinde oldukları öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çavdır ilçe müftüsü Musa Hancıoğlu, ” öncelikle Katil İsrail’in Filistin ‘de yaptığı katliam ve soykırımı nefretle kınıyoruz.  Bir an önce bu saldırıların son bulmasını istiyoruz. Gazzeli kardeşlerimizin yaralarına merhem olma adına ellerimiz havada dillerimiz duada elimizden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğiz. Onların yanında olduğumuzu göstermek ve bir nebze olsun ihtiyaçlarına çare olmak için ilçemizde müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı Çavdır şubesi iş birliğiyle, belediyemizin ve halkımızın destekleriyle bir kermes etkinliği tertip ettik.

Kermesimize katkı yapan resmi, sivil kurumlarımıza, belediyemize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah Teâlâ hepsinden razı olsun.” Şeklinde ifadelerde bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.