ÇAVDIR İLÇESİ KOZAĞAÇ KÖYÜNDE YAĞMUR DUASI YAPILDI

ÇAVDIR İLÇESİ KOZAĞAÇ KÖYÜNDE  YAĞMUR DUASI YAPILDI
Yayınlama: 11.05.2024
Düzenleme: 11.05.2024 15:30
21
A+
A-

Kurak geçen bahar mevsimin ardından bölgemizde değişik merkez ve köylerinde düzenlenen yağmur dualarıyla Yaradan’a yakarışlarda bulunuluyor. 09 Mayıs Cuma günü Çavdır İlçesine bağlı Kozağaç Köyünde de bir yağmur duası düzenlendi.
Köy muhtarlılığın öncülüğünde, hayırseverlerin katkılarıyla tertip edilen yağmur duasına halktan yoğun bir ilgi olurken civar köylerden de yüksek bir katılımın olduğu görüldü. Cuma namazı sonrası Kozağaç Köyü sosyal tesislerinde düzenlenen yağmur duası öncesi kurbanlar kesildi. Din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Tekbirler getirildi. Yapılan yağmur duası ile eller semaya yükseldi yağmur için yakarıldı. Yağmur duası programı ikram edilen yemek sonrası sona erdi.
Yapılan yağmur duası ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Kozağaç köyü muhtarı İbrahim Mıhladız; ” Köyümüzde zaman zaman kurak geçen mevsimler sonrası muhtarlığımızın organizesinde köy halkımızın duyarlılığı ve katkılarıyla imece usulüyle yağmur duasına çıkıyoruz. Sosyal dayanışma ve yardımlaşma duygularının arttığı müstesna bir ortamda hep birlikte Allah dan yağmur için niyaz ve dualarda bulunuyoruz.
Rabbimiz kabul buyursun. Yağmur duasına katılan katkıda bulunan, emeği geçen herkesten Allah razı olsun inşallah” şeklinde ifadelerde bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.