ÇAVDIR İLÇESİNDE YAĞMUR DUASINA ÇIKILDI

ÇAVDIR İLÇESİNDE YAĞMUR DUASINA ÇIKILDI
Yayınlama: 11.05.2024
Düzenleme: 11.05.2024 15:27
15
A+
A-

Ülkemizin hemen hemen her yöresinde olduğu gibi kış ve bahar aylarının yağışsız geçmesi sonrası vatandaşlarımız maruz kaldıkları kuraklık nedeniyle yağmur duası etkinlikleri için bir araya gelerek Allah Teâlâ dan yağmur yağması için dua ve niyazda bulunuyorlar.
Çavdır ilçesinde bugün (09 Mayıs Cuma) benzeri bir dua merasimi tertip edildi.
Çavdır Belediyesi ve ilçe Müftülüğünün organizesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla düzenlenen yağmur duasına halktan yoğun bir katılım olduğu gözlemlendi.
Cuma namazı öncesi Merkez Camiinde cemaata hitap eden Çavdır ilçe müftüsü Musa Hancıoğlu, yağmur duasının önemi ve manevi değerlerimizin yaşatılması, birlik – beraberlik, dayanışma ve duygularının ehemmiyeti üzerinde durdu.
Cuma namazı sonrası cami içinde musafalaşan cemaat, toplu olarak yağmur duasının yapıldığı alana, Çavdır Halk Pazar yerine indi.
Burada okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti, getirilen tekbirler ve okunan salavati şerifler sonrası İlçe Müftüsü Musa Hancıoğlu yaptığı kısa bir konuşma sonrası yağmur duasına katılan cemaati duaya davet etti.
Edilen duaya hep birlikte aminlerle eşlik edildi. Yağmur duasına kadınlı, erkekli yaşlısı genci çocuklar dahil her yaştan insanımız katılırken dua merasimi sonrası etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.