Coca-Cola’ya devlet desteği!

Yayınlama: 13.11.2023
Düzenleme: 13.11.2023 16:27
26
A+
A-
Millete zırnık yok, İsrail malına para var!…
Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!…
Dün Resmi Gazetede yayımlanan belgelere göre ağustos ayında 1.301 defa şirketlere teşvik verilmesi kararlaştırıldı.
Coca-Cola İçecek AŞ 590 milyon 793 bin TL’lik yatırımı karşılığında teşvik aldı. Verilen teşvikler şöyle: Gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, 5 yıl sigorta primi işveren hissesi, yüzde 60 vergi indirimi, yüzde 25 yatırıma katkı oranı.
İsrail’in giderek artan katliam ve soykırımı, insanlık dışı saldırılarının ardından birçok kamu kurumu Coca-Cola’yı içmemiş sözde boykot etmişti. Hatta TBMM, soykırımcı İsrail’i boykot amacıyla Coca-Cola ürünlerini yemek listesinden kaldırmıştı.(13 Kasım 2023, Gazeteler)
Emeklilerin %90 aç yatıp aç kalkerken, 5 bin lira bile çok görülüyorken; öğrencilere bir öğün yemek verilmezken, memur, işçi-köylü, aç sefil yaşarken para yok, hizmet yok, ama 1.301 defa şirketlere milyonlarca teşvik veriliyor. 3 harfli marketlerden birine iki ayda ikinci teşvik veriliyor. İnsanın aklına bu “ne perhiz bu ne lahana turşusu” deyimi ile birlikte Dursun Fakı’nın Orhan Gazi’ye nasihati akıllara geliyor:
Dursun Fakih, Osman Gazi oğlu Orhan Beye diyor ki:
“Ey oğul, öyle insanlar göreceksin ki… Koyunu yemek için tilkiyle plan yapacaklar, kurtla birlikte öldürecekler, çobanla birlikte yiyecekler, sahibiyle birlikte yas tutacaklar ve hiçbir şey olmamış gibi davranacaklar.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.