EY İNSAN “EMROLUNDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OL”

Yayınlama: 08.12.2023
25
A+
A-

Yine, yalanlar, gerçek dışı vaatler, iki yüzlü söylem ve eylemler; verdikleri sözleri asla yerine getirmeyen aldatanlar, aldatılanlar, milletin verdiği emanete sahip çıkmayanlar; Türk Milletinin inandığı, iman ettiği değerleri ile ilgisi alakası olmayan sahtekarca davranışlar ortaya konmaya başlandı!…

Ne var!?…
Seçim var, seçim!… 2024 Mart ayı sonunda Mahalli Seçimler yapılacak. Türkiye Cumhuriyetinin bütün vatandaşları illallah deyip yaka silkiyor!…Çünkü bolca laf ebeliği var, icraat yok!…

Beşikteki bebeklerin, eşikteki ihtiyarların, binlerce kadın ve çokların katili kana, cana doymaz İsrail katliamlarına devam ederken, iki yüzlü Siyonizm’in emrindeki dünya sadece seyrediyor!…

Hele son günlerde ortaya çıkan milletin malını-mülkünü hayasızca çar-çur eden, ettiren, bunlara göz yuman hatta onları koruyan; garibanın, tüyü bitmemiş yoksul ve fakirin hakkını rezil, kepaze, soygun ve vurgunla ahlaksızca, helal-haram demeden el koyanlardan sonra bir bakalım!…Siyaset nedir? Siyasetçi ve devlet adamı kime denir?

Bakalım hangi parti, hangi Genel Başkan bu tanımlara uyuyor!…Sizler de takip edin lütfen, olur mu?

SİYASET; Devlet ve insanları idare etme ilim ve sanatıdır. Siyasetçi de, ilmin rehberliğinde siyaseti sanatı ve mesleği haline getirmiş devlet adamı, lider, öncü, demektir. İlim, Siyaset ve ahlak ayrılmaz bir bütündür.

SİYASETÇİNİN AMACI; Siyasetçi, mensubu olduğu milletinin arasında var olan veya var olabilecek her fikir, düşünce, ırk, renk, din, dil, mezhep ve kültürlere mensup kimler varsa, onları anlaştırır, kaynaştırır, barıştırır, bir ve beraber ortak hedef ve projeler etrafında toplar, vatandaşlarının adil ve dürüst bir şekilde mutlu, mesut ve huzur içinde yaşamasını sağlayan devlet adamıdır.

Siyasetçi devlet adamıdır. Devleti, bütün kurumlarını ve halkı yönetirken istişare, adalet, liyakat, emanet ehliyet ve kamu yararını en önde tutar. Özellikle ahlaki özelliklere önem verir. Toplum ve insanı ayrıştırmaz, bölmez, parçalamaz, fitne ve fesadın çıkmasına fırsat vermez. Adam kayırmaz, taraf tutmaz. Devlet ve milletin korunmasını, devletin ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü kendi menfaatlerinin her zaman üstünde tutar. Siyaset adamı politikacılar gibi günlük, aylık veya seçimden seçime proje yapmaz, o gelecek nesilleri düşünerek asırlık plan ve proje yapar.

Devlet adamı, yalan söylemez, verdiği sözde durur, emanete ihanet etmez. Vatandaşını aldatmaz, kandırmaz, basit oy hesabı ve dünyevi çıkarlar için dinini ve kutsal değerlerini istismar etmez, ettirmez, onları az bir ücret karşılığı satmaz, sattırmaz.

Devlet hazinesini milletinin varlığı, birliği, ülkesiyle milletinin bölünmez bütünlüğü için sarf eder. Devlet hazinesine el sürmez, “Devlet malından bir hırka aşıranın (alanın) cenaze namazının kılınmayacağını” bilir.

Siyasetçi, güvenilir, itimat edilir ve şerrinden insanların emin olduğu kişidir. O Rahmani siyasetin uygulayıcısı, o ilmi, ahlakı ve siyaseti ibadetin kardeşi yapan Devlet Adamıdır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.