FİLİSTİN’E DESTEK İÇİN DÜZENLENEN KONVOYA KATILIM YÜKSEKTİ

FİLİSTİN’E DESTEK İÇİN DÜZENLENEN KONVOYA KATILIM YÜKSEKTİ
Yayınlama: 10.11.2023
Düzenleme: 11.11.2023 00:32
38
A+
A-

İsrail’in abluka altındaki Gazze’ de işlediği cinayetler, yaptığı insanlık dışı, vahşice saldırılarına karşı tüm yurt genelinde infial halinde protestolar devam ediyor.

Katil, Siyonist İsrail’in uyguladığı soykırıma dur demek için ve Filistinli kardeşlerimize olan desteğimizi göstermek amacıyla benzeri bir etkinliğinin de ilçemiz Gölhisar da tertiplendi.

Anadolu Gençlik Derneğinin (AGD) çağrısı üzerine, İHH Vakfı ve Diyanet Sen üyelerinin ortaklaşa yaptıkları etkinlikte katılımcılar araçlarıyla ilçe merkezinde konvoy yaparken programın son bölümünde ise ilçemiz Cumhuriyet Meydanında basın açıklamasında bulundular ve Kuran’ı Kerim Tilaveti okundu.

Gerçekleşen basın bildirisinde ise;

“Kıymetli katılımcılar, dünyanın her neresinde olursa olsun tüm mazlumların yanında olduk. Filistin’in özgürlüğü meselesinde alanlardan hiçbir zaman ayrılmadık. 07 Ekim’den bu yana da her zaman olduğu gibi zulmün karşısında ve mazlum kardeşlerimizin yanında alanlardayız.

Biliyoruz ki zulme karşı her bir adımımız her bir eylemimiz bizleri yeniden diriltir. Terör devleti İsrail Gazze’yi bombalıyor. Buradan bulunduğumuz şu saatlerde Gazze’deki kardeşlerimiz elektrikleri, suları, internetleri, hatları kesik halde saldırı altındalar. Filistinli kardeşlerimizden edinilen son bilgilere göre bombardıman hiç durmuyor. Uçaklarla ve gemilerle Gazze bombalanıyor. Dünyanın gözü önünde soykırım yaşanıyor. Dünya şimdi müdahale etmeyecekse ne zaman edecek?

İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de gerçekleştirdiği soykırım ve insanlık suçu vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır. Her zaman ki saldırılarını arttırmış ve okulları, hastaneleri bombalayarak kadınları ve çocukları katlederek zulmünü sürdürmektedir. Terörist İsrail, yıllardır Filistin’e ait topraklar üzerinde her türlü zulmü ve alçaklığı dünyanın gözü önünde gerçekleştirdi. Şimdi Aksa Tufanı Harekâtı ile Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafaa hakkını kullanıyor. Cenab-ı Allah Filistin’in, Hamas’ın yiğit mücahitlerine zafer nasip eylesin.

Kıymetli Müslümanlar,

Mescidi Aksa da Kudüs te Filistin toprakları da bütün ümmetin meselesidir. Çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden her fırsatta vahşetini sergileyen, ibadet etmek isteyenlere karşı namlusunu doğrultan, uluslararası sularda vatandaşlarımızı katleden terörist İsrail, kan ve vahşet saçmaktan başka bir şey yapmamaktadır. Artık İsrail’in bu şımarıklığına ve terörizmine son verme vakti gelmiştir. İsrail bu şımarıklığını İslam ülkelerinin ve Müslümanların sessizliğinden almaktadır. Her fırsatta insan haklarından dem vuran batı, tüm dünyanın gözü önünde işlenen İsrail terörizmine hiçbir zaman karşı çıkmamıştır. Şimdi ise tüm ikiyüzlülükleriyle Filistin’e karşı insan haklarını ihlal ediyorsunuz, İsrail’e saldırmayı durdurun çağrısı yapıyorlar.

Ey sahtekâr batı. Ey ikiyüzlü insan hakları savunucuları ya bugün Hakk’ın yanında olursunuz ya da sizin devriniz de sona erecektir. Buradan sesleniyoruz; ey İslam ülkelerinin liderleri unutmayın ki Allah nurunu tamamlayacaktır. Bu zulme karşı vereceğiniz mücadele ancak ve ancak kendi ahiretiniz ve izzetiniz için olacaktır. Bilinmelidir ki; Filistin davası yalnız kendileri için değil, İslam’ın ve Müslümanların izzetini, özgürlüğünü, şerefini, haysiyetini korumak için savaşan, mücadele eden ve bu uğurda gerekirse gözünü kırpmadan canını feda eden, özgürlüğüne düşkün şerefli direnişçilerin davasıdır. Bugün her zaman olduğundan daha fazla bir sorumlulukla, azimle, cihat şuuruyla Filistin’in yanında olma günüdür. İsrail’i işgal ettiği Filistin’in topraklarından çıkarmak tüm Müslümanların görevidir. Siyonist İsrail’i yöneten zihniyet tüm dünyaya, Filistin halkını terörist olarak lanse etmektedir. Filistin halkının meşru talepleri adeta bir terör örgütünün talepleri gibi gösterilmektedir. Başta ABD olmak üzere tüm emperyalist ülkeler, Filistin halkından, meşru taleplerinden vazgeçmelerini istemektedir. Siyonist İsrail sadece saldırdığı zaman değil her zaman için problemdir. Siyonist İsrail sadece Filistin halkı ve Müslümanlar için değil tüm insanlık için problemdir.

Kıymetli Müslümanlar,

İsrail ve yardakçıları tarihe katil, işgalciler olarak kazınırken bizler, şehitler, izzetliler, mücahitler olarak zulme ve göz yaşına son vererek tarihi yeni baştan yazacağız. Tarih bizim mazlumlar ve zayıflar olarak değil, Allah rızası doğrultusunda yeni bir dünyayı kuran Müslümanlar, Fatihler, Selahattinler, Ömerler olarak yazacak. Yine buradan katil İsrail’e hatırlatıyoruz. Tarih sahnesinden ve Müslümanların topraklarından silinip gideceğiniz güne kadar sizinle mücadele edecek, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. Filistin meselesi için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Filistinliler evlerine ve topraklarına mutlaka döneceklerdir. Kanımız, canımız Aksa’ya feda olsun.

Zafer mutlaka asil direnişçilerin, onurlu mücahitlerin ve yürekleri onlarla beraber atanların olacaktır. Zafer inanlarındır ve zafer yakındır.” Şeklinde ifadelerde bulunuldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.