GÖLHİSAR MAKÜ’DEN DOĞA VE KUŞ GÖZLEMİ EĞİTİMİ

GÖLHİSAR MAKÜ’DEN DOĞA VE KUŞ GÖZLEMİ EĞİTİMİ
Yayınlama: 05.04.2024
36
A+
A-

Gölhisar Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Koordinasyonunda Fethiye Bilsem Öğrencileri için Doğa ve Kuş Gözlemi Eğitimi Verildi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaban Hayvanları Koruma, Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çevre Atölyesi dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi.

30 Mart 2024 Cumartesi Günü, Fethiye’deki Çalış Kuş Cennetinde düzenlenen kuş gözlemi etkinliğine, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Orman Muhafaza memuru Mustafa ÖZEN, Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, velileri ve Fen Bilimleri Danışmanı Sona ÖZLEN katıldı.

Bilsem öğrencilerine, Dr. Öğr. Üyesi Yasemin ÖZDEMİR tarafından, kuş gözlemi için kullanılan dürbün, teleskop ve fotoğraf makinesi gibi teçhizatların kullanımı hakkında saha çalışmalarıyla eğitim verildi. Özdemir, 3., 4. ve 5. sınıf öğrencileri için doğayı keşfetme ve çevreye duyarlılık kazanma sürecinde çevre ve kuş gözlemi farkındalığının önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, bu yaş grubundaki çocukların doğal yaşamı gözlemleyerek çevrelerine daha fazla dikkat etmeyi öğrendiklerini belirtti. Böylelikle, doğanın korunması ve kuş türlerinin yaşam alanlarının sağlığının sürdürülmesine katkıda bulunabileceklerini ifade etti.

 

Fethiye Bilsem öğrencileri ve velilerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, Çalış Kuş Cenneti’nde gerçekleştirilen kuş gözlemi sırasında Karabatak, Yeşilbaş, Gümüş martı, Yalıçapkını, Küçük ak balıkçıl gibi türler çok yakından gözlemlendi.

Etkinliğin sonunda, Fethiye Bilsem Fen Bilimleri Danışmanı Sona ÖZLEN tarafından etkinliğin yürütücüsü olan Yüksekokulumuz Öğretim Üyesi Özdemir’e bir hediye takdim edildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.