GÖLHİSAR MAKÜ’DEN LİSELERDE BİLİM UYGULAMASI

GÖLHİSAR MAKÜ’DEN LİSELERDE BİLİM UYGULAMASI
Yayınlama: 22.01.2024
67
A+
A-

Gölhisar Meslek Yüksekokulu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaban Hayvanları Koruma, Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Gölhisar Fen Lisesi işbirliği ile Liselerde Bilim Uygulamaları Projesi kapsamında 10 Ocak 2024 Çarşamba saat 14:00’de Biyoçeşitlilik konulu konferans ve sergi gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yaban Hayvanları Koruma, Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Gölhisar Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü Öğretim Üyesi olan Dr. Öğr. Üyesi Yasemin ÖZDEMİR,

“Biyolojik Çeşitlilik: Doğanın Ritmi” başlıklı konferansında öğrencilere biyoçeşitlilik konusunda bilgi verdi. Ülkemizin sahip olduğu zenginlikleri paylaşarak, geçen yüzyılda iklim değişikliği, küresel ısınma, kirlenme ve kaynakların aşırı ve sürdürülebilir olmayan kullanımı gibi faktörlerin biyolojik çeşitliliği ciddi bir şekilde tahrip ettiği ve insan yaşamını tehdit ettiği konularında bilgi sağladı. Konferans kapsamında, tür çeşitliliğini belirlemede kullanılan makine teçhizatlarını uygulamalı olarak aktardı.

Programın ikinci kısmında, ÖZDEMİR’in fotoğraf ve biyolojik illüstrasyonlarından oluşan “Doğanın Farklı Yüzleri” adlı sergi düzenlendi. Gölhisar Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından gezilen sergide, öğrencilerin yönlendirdiği sorular cevaplandırıldı. Ardından, konuyla ilgili hazırlanan broşür ve kitapçıklar dağıtıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.