GÖLHİSAR TARIMINDA BİR İLK! GÖLHİSAR TARIMI İLERİ TEKNOLOJİ İLE BULUŞUYOR

GÖLHİSAR TARIMINDA BİR İLK! GÖLHİSAR TARIMI İLERİ TEKNOLOJİ İLE BULUŞUYOR
Yayınlama: 27.03.2024
164
A+
A-

Tarım sektöründe hizmet veren Gölhisarlı Halil Sanlı, teknolojik aletler sayesinde tarıma yenilikler getiriyor.

Teknolojik aletler sayesinde birçok sektörde ve alanda insanların hayatlarında kolaylıklar sağlanıyor. Bunlardan bir tanesi de tarımda kullanılan teknolojik dronlar.

Edindiğimiz bilgiye göre Burdur’un batı kesiminde yer alan tarım sektöründe bir ilki gerçekleştiren, Halil Sanlı, almış olduğu 40 litrelik dron ile çevre ilçelere de büyük yarar sağlayacak.

Burdur’daki çiftçi ve üreticiler için büyük bir katkı sağlayacak olan dron ile iş gücü ve zamandan tasarruf sağlandığı gibi, ulaşılması zor alanlarda ilaçlama, gübreleme ve tohum ekimi gereği gibi yapılabilecek. Kayıplar azalacak, sağlık açısından da çiftçiler çok fazla kimyasal ile karşılaşmayacaklar.

Açık ve kapalı alanlarda kullanılabilen dron ile seracılığın her geçen gün arttığı, Burdur’un batı kesiminde, ekilen ürünlerin güneşten zarar görmemesi için sera üzerine atılan gölge tozlarının atımına yararlı olacağı düşünülüyor.

Diğer taraftan Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş ise konu ile alakalı yaptığı sosyal medya paylaşımında ;

“Çiftçilerimiz ve üreticilerimiz için büyük katkı sağlayacak olan dronla ilaçlama hizmeti sunmak adına bu cihazı alan Halil SANLI’YA girişimciliği için teşekkür ederiz. Tarım şehri Gölhisar… HALİL SANLI 📞0554 127 60 64” şeklinde ifadelerde bulunarak Gölhisar Tarımında bir ilk olan dronun tanıtımını yaparak, girişimci Halil Sanlı’ya teşekkür etti.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.