GÖLHİSAR’DA 23 NİSAN COŞKUSU

GÖLHİSAR’DA 23 NİSAN COŞKUSU
Yayınlama: 25.04.2024
Düzenleme: 25.04.2024 15:27
41
A+
A-

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de büyük bir coşku ile kutlandı.

Bayramdan bir gün önce gerek kamu binaları gerekse esnaflar dükkan camlarını Atatürk ve Türk Bayrakları ile donatırken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı ise ilçemiz Cumhuriyet Meydanında başladı.

Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına ilk olarak çelenkler sunuldu ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. 09.20’de sona eren çelenk programının ardından kutlama programı ilçemiz stadyumunda devam etti.

Gölhisar İlçe Stadyumundaki programda da ilk olarak Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Kavçakar gerçekleştirdi. Kavçakar’ın etkileyici konuşmasının ardından Atatürk İlk ve Ortaokulunun ortaklaşa gerçekleştirdikleri birbirinden güzel etkinlikler sahnelendi.

Programda ilk olarak Atatürk İlkokulu Anaokulu öğrencilerinin gösteri izlendi. Miniklerin gösterileri katılımcılar tarafından büyük alkış toplarken ikinci olarak yine Atatürk İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdikleri Türkiyem isimli gösteri sahne aldı.

Kutlama programının devamında 23 Nisan konulu şiirler okunurken, Atatürk İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin halk oyunları gösteri ise büyük beğeni topladı. Halk oyunları gösterilerinin arından ise Atatürk İlkokulu 2. Sınıf öğrencilerinin Türk Bayrakları ile gerçekleştirdikleri “Hep Seninleyiz Türkiyem” isimli gösteri icra edildi. Öğrencilerin bu gösterileri de büyük alkış alırken, yine Atatürk İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerinin de halkalarla yaptıkları gösteri izlenmeye değerdi. Programın bu bölümünde ise Atatürk ilkokulu öğrencilerinden oluşan koro birbirinden güzel eserleri hem çaldılar hem söylediler hem de oynadılar.

Programın son bölümünde ise ilçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu düzenlenen ve çeşitli dallarda birçok öğrencinin ödül aldığı ödül töreni yapıldı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Bozkurt, Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş ve Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy takdim etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde yapılan tören geçidi ile sona erdi.

Geçit töreninin ardından Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi bandosunda yer alan öğrencileri de tebrik eden Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy ve protokol üyeleri bir de hatıra fotoğrafı çekindi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.