GÖLHİSAR’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

GÖLHİSAR’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Yayınlama: 28.11.2023
Düzenleme: 29.11.2023 22:19
117
A+
A-

Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenliğin ve bu kutsal mesleği yerine getiren öğretmenlerimizin günü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Gölhisar’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gölhisar’daki kutlama programının ilk adresi ilçemiz Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtının önü oldu. 24 Kasım 2023 Cuma günü saat 10’da burada yapılan programda 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programları çerçevesinde Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Gölhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Kavçakar anıta sunulan çelengin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu.

Kutlama programının akşamki bölümüne ise Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda devam edildi. Buradaki programda da ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Akabinde Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Öğretmenler Günü mesajı okundu.

Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Kavçakar yaptı. Kavçakar’ın konuşmasının ardından ise Öğretmenler gününe atfen yazılan şiirler okundu. Daha sonra ise emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi. Emekli olan öğretmenler adına ise konuşmayı ilçemiz öğretmenlerinden Tayyip Güzel gerçekleştirdi. Güzel’İn konuşmasında sonra ise Adaylık Sürecindeki Öğretmenlerimizin yemin töreni icra edildi.

Programın 2. Bölümünde ise Gölhisar Öğretmenler Korusu tarafından muhteşem ezgilerin yer aldığı bir mini konser verildi. Büyük alkış alan konserin ardından ise ilçe genelinde Öğretmenler Günü hasebiyle tertip edilen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Ardından 24 Kasım Öğretmenler günü programı sona erdi. Bizde Gölhisar Gündem Gazetesi olarak tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü bir kez daha tebrik ediyoruz. İyi ki varsınız…

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.