GÖLHİSAR’DA ASIRLIK GELENEK DEVAM EDİYOR

GÖLHİSAR’DA ASIRLIK GELENEK DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 15.04.2024
13
A+
A-

İlçemizde asırlık gelenek çörek toplama etkinliği ile çocuklar bayram sevincini bir gün önceden yaşıyorlar.

İlçemiz Gölhisar’da gelenek ve görenekler halen devam ettiriliyor. Bunlardan biri olan Ramazan ve Kurban Bayramları’nın her Arife günü çocukların katılımı ile yapılan çörek toplama etkinliği, bu yılda ramazan arifesinde günün erken saatlerinde başladı.

Her dini bayramda olduğu gibi bu bayramda, ilçenin on farklı noktasında kurulan çadırlara gelen büyükler, çocuklara şeker ve diğer yiyecekleri dağıtıyorlar. Yıllardan beri sürdürülen bu gelenekte, çocuklar için şeker ve yiyecek dağıtımı; çörek toplama olarak adlandırılıyor.

Geçen yıllara nazaran bu yıl ilçenin birçok yerinde kurulan çörek toplama alanlarında önceleri bir ki sokakla sınırlı kalan gelen ilçe geneline sirayet ettiriliyor. Bu yıl ilçenin birçok noktasında çocuklar Ramazan Bayramı arifesinde çörek toplama etkinliğine katıldılar.

Gölhisar’da düzenlenen çörek toplama etkinliğine katılan çocukları ziyaret eden Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş,

“Asırlık gelenek çörek toplama etkinliğindeyiz. Bugün, çocuklarımızın bayram sevincine ortak oluyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değer. Şimdiden tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Bu geleneksel etkinliğimize sahip çıkan ailelerimize de gönülden yürekten çok teşekkür ediyorum.

Bu asırlık geleneğimizi yaşatacağız, sonuna kadar destekleyeceğiz. Bizim üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız.

Bu mutluluğu, bu sevinci görmek gerçekten çok güzel bir duygu. Hepinizi çocuklarımızın bu mutluluğuna, sevincine ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.