Kurulan tuzakları bozmalıyız

Yayınlama: 04.01.2024
20
A+
A-

Selam üzerinize olsun.

Anadolu bize, Selçuklu Devleti sultanı Alpaslan Gazi ile, 1071 Malazgirt savaşıyla yurt olmuştur. Selçuklu hükümranlığı 300 yıl devamında Osmanlı cihan devleti 600 yıl devam etmiş, 25 milyon km² den fazla alana sahip olmuştur.1.Cihan savaşı sonunda Yedi düvelin istilasına uğramış, harbin galipleri tarafından istedikleri gibi parsellenmiştir. İstiklal harbi ile 783.562 km² alan yurt Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur. Dünyanın gözünün olduğu bir yurtta yaşıyoruz. Bu coğrafyada Türkler, Araplar, Kürtler, Zazalar, Arnavutlar, Boşnaklar, Berberiler, Çerkezler, Çeçenler, Gürcüler, Abazalar vb. bu topluluklar bin yıldan fazla Müslüman ve kardeş olmuş birlikte yaşamışlardır. Bütün düşman saldırılarını Çaldıran’da ,Çanakkale’de istiklal harbinde birlikte karşılamış, omuz omuza çarpışmış ve şehit ya da gazi olmuşlardır.

Dünya tarihi, milletlerin birbirleri ile savaşlarına şahitlik etmiştir. Yüzyılımızda tüm insanlığı yok edecek, silahlar üretilmiştir.  Bu silahlar, her türlü insani değerlerini kaybetmiş emperyalist devletlerin elinde bulunmaktadır. Bugün harp sadece cephede yapılmamaktadır. Silah kullanmadan hem toplumların hem de askeri gücünün iradesini çözmek, gücünü zayıflatmak için; ekonomik, kültürel, elektronik, istihbarat ve psikolojik harp teknikleri ile de desteklemektedirler. Emperyalist güçler, milletlerin içindeki farklılıkları ve aynı milletin çocuklarını paralı askerleri olarak vekalet savaşlarında kullanarak bölmeye, parçalamaya çalışmaktadırlar.

Kısaca 1.Cihan savaşı ile kendi elleri ile parselleyerek oluşturdukları ülkelerden ellerini hala çekmemişlerdir. Yer üstü yer altı zenginliklerine sömürmek için, etnik ve mezhepsel ayrılıkları kullanarak tuzağa düşürmüşler. Müslümanı Müslümanla savaştırmışlardır. Ülkemizde de 1960,1980 ihtilali ve 15 Temmuz 2016 ihtilal teşebbüsü etmişlerdir. Devletimize, milletimize verdikleri zararın hesabı yapılamaz. Devletimizi yönetenler, düşmanın bugüne kadar oynadığı oyunları, tuzakları anlatmalı ve milletimiz uyarılmalı, ABD, İngiltere , haçlı ,Siyonistlerin Türkiye ve bölge ülkelerine oynanan oyunu hep beraber bozmalıdır.

REKLAM ALANI
Yazarın Son Yazıları
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.