MADEN FACİASI! EKMEK OCAKLARI MEZAR OLDU

MADEN FACİASI! EKMEK OCAKLARI MEZAR OLDU
Yayınlama: 16.12.2023
Düzenleme: 18.12.2023 00:25
14
A+
A-

Denizli Acıpayam’da faaliyet gösteren krom madeninde göçük meydana geldi. Göçükte mahsur kalanlardan 1 kişi kurtarılırken 2 kişi hayatını kaybetti.

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Karaismailler Mahallesi’nde bulunan Elmaslar Madenciliğe ait krom madeninde meydana gelen göçük, 2 işçinin yaşamını yitirmesine, 1 işçinin ise 4 saat süren kurtarma operasyonu sonucunda sağ olarak çıkarılmasına neden oldu. Maden ocağı, daha önceki benzer olayların ardından tekrar bir iş kazasına sahne oldu.

Gece saatlerinde meydana gelen göçük sonucunda vardiyada çalışan işçilerden birçoğu güvenli bir şekilde dışarı çıkarken, maden mühendisi Kadir Özer ile işçiler Rıfat Salman ve Mustafa Karahan göçük altında kaldı. Yapılan arama kurtarma çalışmalarında maalesef maden mühendisi Kadir Özer ve işçi Mustafa Karahan’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayın ardından aileler, krom madeninin bulunduğu bölgeye gelerek beklemeye başladı. Kurtarma çalışmaları sırasında Rıfat Salman, 4 saat süren yoğun çabalar sonucu sağ olarak kurtarıldı ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Maden ocağı ve çevresinde sessizlik hâkim olurken, yaşanan facia sonrasında gözler daha önceki kazaların ardından başlatılan soruşturmanın sonuçlarına çevrildi. 24 Mayıs 2022’de yaşanan benzer bir göçükte bir iş makinesi operatörünün hayatını kaybettiği maden ocağına dair devam eden soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü öğrenildi. Göçükte hayatını kaybeden işçilerin ardında bıraktığı giysi ve malzemeler, yürekleri dağladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.