MAKÜ PROJESİ SAĞLIK BİLİMLERİ VE YAŞAM KONGRESİNDE TANITILDI

MAKÜ PROJESİ SAĞLIK BİLİMLERİ VE YAŞAM KONGRESİNDE TANITILDI
Yayınlama: 11.03.2024
Düzenleme: 11.03.2024 16:20
18
A+
A-

“Fizyoterapi ve rehabilitasyonda elektrik stimülasyonu için klinik anahtar (clinical key for electrical stimulation in physiotherapy and rehabilitation) (ck4stim)”

Başlıklı Avrupa Birliği Destekli Erasmus + projesi 7. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresinde Tanıtıldı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Doç. Dr. Mümin POLAT’ın kongre başkanlığı ile yedincisi gerçekleştirilen Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi sağlık bilimleri ve yaşam temel alanlarında yapılan araştırmalara sahip olan farklı disiplinlerden çok sayıda araştırmacıyı, lisans/lisansüstü öğrenciyi bu yıl da bir araya getirdi. 7-9 Mart 2024 tarihlerinde Lavanta Tepesi Otel’de gerçekleşen Kongre çeşitli oturumlarda sunulan çok sayıda sözlü ve poster bildirinin yanında 3 gün boyunca farklı alanlarda çeşitli panellere ev sahipliği yaptı.

8 Mart tarihinde gerçekleşen “Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Klinik Anahtar” paneli Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin proje ortaklarından biri olduğu “Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation” başlıklı Erasmus+ Mesleki Eğitimde İş Birliği Ortaklıkları (KA220-VET) Projesinin tanıtımı ile beraber panelistlerin elektrik stimülasyonu ile ilgili farklı konularda yaptıkları sunumları içerdi. Panelin moderatörü ve aynı zamanda proje yürütücüsü olan Prof. Dr. Nilüfer ÇETİŞLİ KORKMAZ (Pamukkale Üniversitesi) panelin açılışını yaptıktan sonra sırayla “CK4Stim Erasmus+ Projesinin Çıktıları” başlıklı sunum için Prof. Dr. Zeliha Özlem YÜRÜK (Başkent Üniversitesi), “Nörolojik Hastalıklarda Kanıta Dayalı Elektrik Stimülasyonu Uygulamaları” başlıklı sunumu için Prof. Dr. Filiz ALTUĞ (Pamukkale Üniversitesi), “Sağlıklı Kasta Kanıta Dayalı Elektrik Stimülasyonu Uygulamaları” başlıklı sunum için Fzt. Öğr. Gör. Fatma Nur ALÇIN (Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi) ve “Denerve Kasta Kanıta Dayalı Elektrik Stimülasyonu Uygulamaları” başlıklı sunumu için Uzm. Fzt. Öğr. Gör. Betül SÖYLEMEZ’i (Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi) kürsüye davet etti. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gösterilen panel konuşmaların tamamlanmasının ardından Kongre Başkanı Doç. Dr. Mümin POLAT’ın panelistlere hediyelerini takdim etmesi ile sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.