MİLLET PARTİSİ GENEL BAŞKANI CUMA NACAR “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” DOLAYISIYLA BİR BASIN AÇIKLAMASI YAYINLADI

MİLLET PARTİSİ GENEL BAŞKANI CUMA NACAR “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” DOLAYISIYLA BİR BASIN AÇIKLAMASI YAYINLADI
Yayınlama: 10.01.2024
Düzenleme: 10.01.2024 16:59
65
A+
A-
GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Gazetecilerin ve bütün basın-medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar her şartta görevlerini hakkıyla yapmaları konusunda başarılar dileriz.
Gazeteciler insanları ve toplumu doğru ve tarafsız bilgilendirmek uğruna, ölüm pahasına da olsa görevlerini yapmaya çalışıyorlar.
Türk basın ve medyası, haberleşme hürriyetinin önündeki bütün kısıtlamalara ve engellere rağmen, her türlü dezenformasyona karşı insanın, milletin ve devletin menfaatlerinin yanında yer almaya devam ediyorlar.
Bu özverili çaba ve gayreti tebrik ediyoruz.
BASIN, ‘DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ’NİN VAZGEÇİLMEZİDİR!
Dünyada ve ülkemizde vuku bulan olayların doğru ve tarafsız bir şekilde aktarılmasında kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde, pek çok haksızlık ve adaletsizliğin önüne geçilmesinde basının etkisi inkâr edilemez.
Medya bundan dolayı bütün dünyada yasama, yürütme ve yargı erklerinin yanında dördüncü kuvvet olarak tanımlanır.
Bir ülkede demokrasinin bütün unsurlarıyla yerleşmesi ve ‘hukuk devleti’ ilkesinin tamamen oturması, medyanın görevini özgür ve tarafsız bir şekilde yapıp yapmadığıyla doğrudan bağlantılıdır.
Bugün dünyanın gelişmiş demokratik sistemlerine sahip ülkelerinin bu seviyeye gelmesinde özgür ve tarafsız basının ciddi katkıları olmuştur.
GAZETECİLER, YAZARLAR, BASIN VE SOSYAL MEDYA HUKUKUN ŞEFKAT KANATLARI ALTINDA OLMALIDIR!
Haberleşme hürriyeti aynı zamanda ‘insan temel hak ve özgürlükleri’nin olmazsa olmazlarındandır. Gazeteciliğin ve yazarlığın sermaye ve iktidar baskısından kurtarılması şarttır.
Gazeteci, yazar, basın, medya ve sosyal medyanın, sosyal ve kültürel kutuplaşmayı tahrik edici; şiddeti, bölücülüğü, uyuşturuculuğu, kötü alışkanlıkları ve cinselliği telkin edici yayınları hariç olmak üzere; tarafsız-objektif-adil-doğru haber alıp-vermek-yaymak ve dürüst yorum yapmak hürriyetinin önündeki bütün yasal engeller kaldırılmalı, görevlerini yapmaları demokratik hukuk devletinin şefkatli kanatları altına alınmalıdır.
HABERLERİN TARAFSIZ VE OBJEKTİF; FİKİR, DÜŞÜNCE VE-ELEŞTİRİLERİN KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRILMADAN HÜRRİYET İÇİNDE YAPILMASINI HUKUKÎ TEMİNAT ALTINA ALACAĞIZ!
Millet Partisi, gazeteciliğin öncelikle kişilikli, saygın, kendisine ve başkalarına saygı duyan; haberlerin tarafsız, objektif; inandıklarını, fikirlerini, düşüncelerini, eleştirilerini insan, millet, devlet ve kamu adına, kamu yararına; kimsenin kişilik haklarına saldırmadan yapılması gerektiğine inanıyor ve teşvik ediyor.
Gazetecilik mesleğine gönül ve emek vermiş tüm gazetecilerin Gazeteciler Günü’nü kutlar, haber alma özgürlüğü ve duyurma kararlılığı konusundaki özverilerini tebrik eder, ebedi aleme göçenlere de rahmet dileriz.
Cuma NACAR
Genel Başkan

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.