“RAMAZAN BİZE NE SÖYLER” KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“RAMAZAN BİZE NE SÖYLER” KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yayınlama: 18.03.2024
36
A+
A-

“Ramazan Bize Ne Söyler” konulu konferans 13 Mart Çarşamba günü Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Konferans salonunda gerçekleştirildi. Konferansa Gölhisar Kurum Amirleri başta olmak üzere akademisyenler, öğrenciler ve Gölhisar halkı katıldı.

Açılış konuşması yapan Yüksekokul Müdürümüz Öğr. Gör. Murat ERTİLAV, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifi böyle bir konferansla karşılamanın ve maneviyatımızı güçlendirmenin önemine değinerek katılımcıların Ramazan ayını tebrik etti.

Gölhisar Merkez Camii İmam Hatipi Eşref Değirmenci’nin Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan konferansta MAKÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasin Pişgin “Ramazan Bize Ne Söyler”  konulu konferansını verdi.

Konferansta Pişgin, Ramazan ayının anlamı ve maneviyatı üzerinde durdu. Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim’in indirilmesi ve aynı zamanda Peygamber Efendimizin Peygamberlik makamına ulaşması konusunda sunum gerçekleştirdi.  Oruç, oruç ile karakter inşası ve insanın varoluşunun anlam ve amacını gerçekleştirmesi arasındaki ilişkiyi ele alan Prof. Dr. Yasin Pişgin, Ramazan ilk günlerinde Ramazan ayının manasına, maneviyatına uygun olarak geçirilmesi gerektiğini aktardı.

Konferans, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Murat ERTİLAV’ın Prof. Dr. Yasin Pişgin’e Plaket takdim etmesi ile sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.