SON 12 ŞEHİDİMİZ VE ALINMASI GEREKEN MESAJLAR

Yayınlama: 24.12.2023
126
A+
A-
Saygıdeğer okuyucularım,
Ülkemiz, son iki gündür vatan müdafaasında vermiş olduğumuz terör şehitleriyle sarsıldı. Maalesef 12 eve daha ateş düştü. Yürekler yandı kavruldu. Milletçe kahroluyoruz ( !……)
Son 40 yıldır devam ede gelen bu menfur saldırılar bir türlü bitmek bilmiyor. Devlet ricali, askeri erkan, siyasiler hep bir ağızdan aynı teraneyi tekrar ede ede bu yıllara geldik. ” Terör, can çekişiyor. Son çırpınışları, inlerini başlarına geçirdik. Bu kadar terörist öldürüldü. Şu kadarcık sayıları kaldı ! ” gibi beyanatlarla kökünü kazımıştık terörün…
Yıllardır aynı açıklamalar… Aynı temenniler. Kınamalar. Taziye mesajları… ” Kanları yerde kalmayacak!” Bildirileri. Eğer şehit sayımız bir kaç kahramanımızsa ciddi bir şekilde gündem bile oluşturmuyor ne yazık ki ! Kısa bir zaman  sonra ülke gündeminin çarkında unutulup gidiyor şehitlerimiz.
Şehit haneleri acılarıyla baş başa kalıyor. Bizler bir kaç gün bu acıyı yaşarken; şehit ailesi ömür boyu ızdırabıyla hayata tutunmaya çalışıyor. Rabbimiz sabırlar ihsan eylesin. Bu kahraman şehitlerimizin ardından sorsak ta cevap bulamayacağımızı bildiğimiz soruyu tekrar soralım.
Bu kahrolası terör ne zaman bitecek?
Şimdiye kadar uygulanmış yada mevcut politikalarla  terör illetini kökünden kurutmanın mümkün olmayacağı aşikardır.
Çünkü  terör bataklığında yıllardır tabiri caizse; ” sineklerle ” mücadele ediyoruz ve öldürdüğümüz sinek sayısını başarı olarak görüyoruz. Öbür taraftan bataklık daha fazla sinek üretmeye devam ediyor.
Bataklık bellidir. Bataklığı besleyen, koruyan iç ve dış mihraklar da bellidir. Bu mihraklarla alışılmışın dışında bir strateji ve metod uygulama zamanı çoktan  gelmiş ve geçmektedir.
İçimizdeki terör uzantılarına sivil yada siyasi farketmez, en  etkin ve seri şekilde müdahale etmeli, ABD ve Batı ne der şeklindeki hezayanı bir kenara bırakmalıyız. Mecliste caka satan terörist milletvekillerine göz açtırmamak, o kürsülerden kin ve nefret kokan sözlerine, terörist köpeklere cesaret veren mesajlarına izin verilmemelidir.
Unutulmasın ki;
Siyasi çıkar ve seçimlerde alınacak bir fazla oy bir şehidimizin bir damla  kanından, mazlumların bir damla gözyaşından daha değerli değildir!… Dış güçlere ( ABD, Batı ülkeleri ve İsrail ) Sloganik ve hamaset dolu mesajlar yerine daha ciddi yaptırımlarla karşılık verilmelidir.
İcraat yapmalı, gerek askeri, gerek ekonomik, gerekse siyasi alanlarda en sert şekilde karşılık verilmelidir.
Sahada verilen askeri mücadelede en isabetli karar, strateji ve taktik uygulamasında emekli diplomat, siyaset ve askeri uzmanlarımızdan faydalanmalı, özellikle bölgeyi çok iyi tanıyan aktif, emekli yada görevinden ayrılmış  vatansever subay ve genarellerimizin engin tecrübelerini göz ardı etmemeliyiz.
12 şehidimizin ardından;  – Irak’ a bir nota verilmeli, Irak’tan tüm terör unsurlarını teslim etmesini, – Yada terör örgütüne karşı birlikte hareket edilmesini teklif etmeli, – Kabul edilmemesi karşısında; – Türkiye “meşru savunma hakkını” kullanarak Irak’ın çok daha geniş bölümünde daha yoğun ve etkin bir askeri güçle terör örgütüne karşı her türlü mücadeleyi verme kararı alınmalıdır.
Ayrıca Suriye’de başta ABD’nin güdümünde kurulan PKK – PYD silahlı çetelerin en ağır silahlarla donatılarak bir orduya dönüştürülmüş olduğu hakikati de unutulmamalıdır.
Bu tehlikeye karşı her zaman uyanık ve hazırlıklı olmalıyız .
Çünkü bu coğrafyada yaşamak her dönem zor olmuştur. Bedeller ödemeyi zorunda kılmaktadır. Bu gerçek geçmişte de aynıydı günümüzde de aynıdır ve gelecekte de asla değişmeyecektir. Allah Teâlâ devletimize, milletimize zeval vermesin. Askerimize güç, kuvvet versin. İdarecilerimize basiret ihsan eylesin.
Bu vesileyle tüm şehitlerimizin ve son 12 şehidimizin hatırası önünde saygı eğiliyoruz. Ruhları şad, mekânları Cennet, makamları âli, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed  (sav) komşuları olsun.
Aziz Türk Milletinin başı sağ olsun.
Kederli ailelerimize Rabbimiz sabırlar versin. Şehitlerimizin şefaatlerine nail eylesin…..

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.