TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DSİ YATIRIMI BURDUR’A YAPILACAK

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DSİ YATIRIMI BURDUR’A YAPILACAK
Yayınlama: 15.11.2023
101
A+
A-

Gölhisar İlçesinde bulunan Yapraklı Barajının vahşi sulamadan modern kapalı sistem sulamaya geçme inşaatı işi başladı.

DSİ’nin Türkiye’de gerçekleştireceği en büyük projelerden biri olan Yapraklı Barajı, Gölhisar-Acıpayam Ovası Kapalı Sistem Sulama Projesi tamamlanan ihale sürecinin ardından yer teslimi ile birlikte başladı.

Yapraklı Barajı Bölgesine yer altına yerleştirilecek boruların ilk sevkiyatının gerçekleştiği kaydedilirken, 13 metrelik ve 8,5 tonluk borulardan yaklaşık 3500 tır ile taşımanın yapılacağı işin kapsamı ise projenin önemi kadar büyük.

Konu hakkında Gölhisar Sulama Birliği Başkanı Rasih Kuşkomaz ise şu ifadelere yer verdi;

“Uzun yıllardır hayalini kurduğumuz, çiftçilerimizin merakla beklediği Yapraklı Barajı Kapalı Sistem Sulaması işi nihayetinde bugün başladı. Vahşi bir sulama ile kullandığımız barajımız proje tamamlandığında bizlere daha verimli ve daha geniş alanlara su verme imkânı sağlayacak. Kurak geçen mevsimlerde ise su sıkıntısı yaşamayacağız.

Gölhisar Tarımı için devrim sayılabilecek bir proje olarak tarımda verimimiz gözle görülecek şekilde artacak. İlçemize yaklaşık 3500 tır ile sadece ana iletim hattı boruları gelecek. Bu borular ve üzerine yapılacak sanat yapıları ile aynı anda 4500 üreticiye su verebileceğiz.

Ben buradan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere; projede emeği geçen tüm herkese üreticilerimiz ve Gölhisar Halkı adına teşekkür etmek istiyorum. İnşallah kazasız belasız projemizi tamamladığımız günleri de görürüz.” Dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.