İsmail DAVAZ

İsmail DAVAZ


BURDUR VE GÖLHİSAR İÇİN BÜYÜK KAYIP… BASKETBOL

23 Kasım 2017 - 17:09

                 Türkiye Bayanlar Bölgesel Basketbol Ligi Takımlarımızdan Gölhisar Belediyesi/Gölhisar Cumhuriyet Gençlik ve spor Kulübümüz Türkiye Basketbol Federasyonu ligler direktörlüğünün almış olduğu karar neticesinde saha zemini parke olmayan spor salonlarında kbbl maçı oynatmama kararı alması sonrası kulüp olarak zor durum da kaldık. Kulüp olarak iki yıldır iç saha maçlarımızı oynadığımız GÖLHİSAR BELEDİYESİ SPOR SALONU’nun zemininin plastik olması, ilimizde bulunan diğer salonların da mevcut zeminlerinin yetersiz oluşundan dolayı maalesef ilimiz Burdur,  ilçemiz Gölhisar‘ın basketbol branşında ulusal ligde mücadele eden tek takımı olan Gölhisar Cumhuriyet Gsk kulübümüz maçlarını en yakın il olan Isparta da oynamak zorun da bırakılmıştır.

                   Maçların GÖLHİSAR ilçemizde olmaması, bizim kalan tüm iç saha maçlarımızı deplasmanda oynayacak olmamız, zor şartlarda çok büyük fedakarlıklarla yürütmeye çalıştığımız bu spor hadisesini iyice çıkmaza sokmaktadır. Son alınan karar neticesinde Gölhisar Belediyesi/Gölhisar Cumhuriyet Gsk olarak kalan içsaha maçlarımızı Isparta ili Işık Kent Spor Salonunda oynamak zorunda bırakıldık. 7 yıldır Burdur basketbolunda özellikle bayan basketbolunda bir marka olan Gölhisar Basketbol, yetiştirmiş olduğu yüzlerce kararlı ve ilkeli sporcusu ve kulüp duruşu ile bir çok çocuğun hayallerini sporla gerçekleştirmeye çalışan bir prensiple hareket etmeye çalışmıştır. Değerli büyüklerimle, sporla ilgili tüm üst düzey yöneticilerimizle görüşmelerimiz sonrası Basketbol Federasyonunun bu kararında ısrar etmesi neticesinde bize kalan tek yol Gölhisar Belediyesi Spor Salonumuzun parke zemine dönüştürülmesi olacaktır. Bu basketbol hikayesinin ilçemiz ve ilimizde gelişmesinde büyümesinde çok büyük emekleri olan sayın Gölhisar Belediye başkanım Dr. Ramazan CANURAL ‘a, İlçe Kaymakamım Sayın Mustafa Ünver BÖKE ‘ye sonsuz şükranlarımı sunarım. Ayrıca sizlere geçen yıl ilk defa katıldığımız bu ligde maçlarımızı Gölhisar Belediyesi Spor Salonunda oynatmak için çok yoğun mesai harcadık. Özellikle sahanın ulusal maçlara getirilmesi için Gölhisar Belediyemiz tarafından salon düzenlemesine 40-50 milyarlık bir yatırım yapıldı ve biz burada ilçemiz Gölhisarda, İzmir, Aydın, Antalya, Denizli gibi takımları salonumuzda misafir etme şansını yakaladık. İlçemiz ve ilimiz tanıtımı açısından ilklere imza atmanın gururu için de olduk.  Olmaya da devam edeceğiz.

               Değerli büyüklerimden bu spor turizmini ilçemiz Gölhisarda tutabilmek adına gerekli girişimlerin yapılacağı konusunda hiçbir endişem yoktur. Bölgesel Bayan Basketbol liginde oynamak yatırım ve maliyet isteyen bir organizasyondur ve başarı için de sabır gereklidir.  Oysaki biz bu olayı tamamıyla Gölhisar’lı ve Burdur’lu gençlerimizin kötü alışkanlıklardan kurtulması, sporu bir yaşam biçimi haline getirmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin spor ahlakı ile büyümesini amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördük. Burada bizim gibi özellikle Gölhisar ilçemizin vizyonunun gelişmesi her yönden sosyal, kültürel ve ekonomik yönden büyümesi ve gelişmesi için de önemli bir fırsattır. Bayanlar Bölgesel Basketbol Ligi maçlarının Gölhisarda oynanması demek, gelecek olan takımların Gölhisarspor turizmine katlı sağlaması demektir. Olay sadece spor karşılaşması yapmak değil. Örneğin İzmir Büyükşehir Belediyesi Takımı Gölhisar Basketbol ile Gölhisarda lig maçı var. Bu takım öncelikle bir gün önce ilçemiz Gölhisar’a 20 kişilik bir grupla gelecek 1- Konaklama için otelde kalacak 2- Dışarı çıkacak kafe yada Restaurantta yemek yiyecek. 3-İl dışından maçın hakemleri, maçın gözlemcileri gelecek bir gün önce otelde kalacak yemek yiyecek, alışveriş yapacak v.s 4- Otobüs firmamız Burdur iline ya da yakın illere sporcu, hakem yada gözlemci getirip götürecek.5- Maç sonrası takımlar ilçemizin lokantalarında maç sonrası yemek yiyip öyle hareket edecek.

                   Yukarıda saydığım 5 madde içerisinde bir hafta sonu 2 günlük organizasyonda ilçemizde esnafa, otelcilere, lokantacılara, otobüs firmalarına toplamda 4000-5000 liralık bir girdi sağlanacak. Olaya ticari olarak ta bakmak lazım ben nacizane Gölhisar ilçesinde yaşayan bir Gölhisar sevdalısı olarak tüm büyüklerimden bizlerin gidip Isparta ilinde maç oynamasına izin vermemesini, maçların ilçemiz Gölhisar Belediyesi Spor Salonunun zemin durumunun parke yapılıp uluslararası standartlara getirilerek maçlarımızın Gölhisar ilçemizde oynanması için Başta sayın Burdur Valime, sayın Burdur Milletvekillerime, sayın Burdur İl Spor Müdürüme, sayın Gölhisar Kaymakamıma, sayın Gölhisar Belediye Başkanıma, sayın Gölhisar İlçe Spor Müdürüme ve basketbol sporuna gönül veren değerli büyüklerime, kalan Bölgesel Lig maçlarımızın ilçemiz GÖLHİSAR İlimiz BURDUR’ da oynanması hususunda her türlü desteği verecekleri için şimdiden kendilerine sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  Saygılarımla.

 

Bu yazı 64452 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum