İsmail DAVAZ

İsmail DAVAZ


(MÜJDE !!!!!!) GÖLHİSAR BASKETBOL GSK TÜRKİYE ULUSAL BASKETBOL 3.LİGİN DE

26 Eylül 2016 - 12:29

    Öncelikle böyle bir projeyi ilçemiz Gölhisar'a, ilimiz Burdur'a kazandırmaktan dolayı son derece mutluyum. Bu olayı sadece sporda yapılmış bir devrim olarak görmemek lazım. İlçemiz Gölhisar adına müthiş bir reklam, iyi bir tanıtım aracı, ticari bir başarı olarak ta görebiliriz. 
    Bu başarı hikayesi aslında.  Bundan  7 yıl öncesine kadar basketbol sporunun çok yaygın olmadığı ilçemizde sadece kendi aramızda okul maçlarında oynarken  nasıl oldu da Türkiye ulusal 3. Lig ve  Bölgesel 2.lig de mücadele edecek  bir takım haline geldik biraz ondan bahsedeyim. 
    Esasında basketbolu sadece okul yıllarında oynayan biri olarak görev yaptığım okul olan Gölhisar Cumhuriyet ortaokulunda 2010 yılında    önceki  Okul müdürüm,  hocam Ünal AKALIN  ile birlikte  amatörce okul bazında başlayan bu  serüven; 2011 yılı itibariyle kurduğumuz kulüp ile birlikte 5 yılda   Burdur Basketbol'unda  ve Ege Bölgesinde Katıldığı Tüm Kategorilerde (minik, küçük, yıldız, Genç)  kazınılan sayısız il birincilikleri, Ege Bölge şampiyonlukları  ve Türkiye dereceleri ile birlikte  bölgede önemli bir yere sahip olduk. Özellikle kulübümüze  bu süreçte katkı sağlayan  Belediye Başkanımız sayın Dr. Ramazan CANURAL' a kamu kurum ve kuruluşlarımıza ve vatandaşlara  Teşekkür ederim.
    Gölhisar Basketbol Gsk  2016-2017  sezonunda   Türkiye'nin  Ulusal  Bayanlar Bölgesel Basketbol  ligi ve inşallah devamın da TB2L  de mücadele edecek .  3 gruptan oluşan Türkiye Bayanlar Bölgesel ligde temsilcimiz 10 takımın mücadele ettiği   (B) grubunda yer alacak. Lig usulüne göre oynanacak normal sezon bitiminde  18 hafta sonun da gruplarında ilk 6 sırayı alan  18 takım Türkiye Bayanlar 2.lig'i olarak Devam edecekler. Sonrasında oynanacak play-off sistemi ile bayanlar 1.lige çıkacak takımlar belli olacak.  Statüyü bu şekilde anlatmış olayım. Diğer taraftan bakıldığında  öncelikle  Burdur Basketbol Tarihinde ilk  defa  bayanlarda  ulusal ligde mücadele edecek olan takımımız, ilimizde Bölgesel Futbol ligindeki, Bucak Oğuzhan Belediyespor ile  birlikte ulusal basında yer alacak. 
     Bu olay özellikle ilçemiz Gölhisar'ımız için büyük bir şans olduğunu  bu sayede Ulusal Basında her hafta yer alacağını da düşünürsek ekonomik  açıdan önemli getirileri olacaktır. 
    Mesela ilk maçımızı ilk hafta ilçemiz Gölhisarda İzmir Büyük Şehir Belediyesi ile oynayacağız. Tabiki İzmir takımı maçtan bir gün önce ilçemize gelecek ilçemizin tanıtımı, reklamı yapacak, bunun yanısıra otel sahipleri ve esnaf için ekonomik bir katkı bırakacaklardır. Ayrıca maçı yönetecek hakemler ile birlikte belli bir grubu ilçemiz de misafir etme şansı bulacağız. 
    Sonrasında düşündüğüm proje Basketbol  İl Temsilcisi olarak ilçemizde önemli bir Basketbol şampiyonası, kulüp yada okullar arası bir Türkiye Şampiyonası yarı finali oynatmak. Bu  8+8  16 tane il Birincisi yada Bölge Şampiyonu   takımları ilçemizde ağırlamak demek. Bir takımın bir turnuvada bıraktığı en az  4-5 bin tl bu da demek oluyor ki 16 takım 4-5 günde Gölhisar da kalması  ilçe  ekonomisine 70-80 milyar girdi demektir . Burada esnaf, şoför, otel işletmesi, Avmler; kısacası herkes kazanacaktır. İşte bu olaya  da  spor turizmi deniyor. İnşallah destek verilirse ilçemiz adına güzel faydalı işler yaparız. Bunun için de ilçenin bu projeye destek vermesini bekliyorum sonunda kazanan ilçemiz Gölhisar olacaktır. Bu olayı büyütebilirsek gerekli  destek verilirse herkes tarafından, belki bir hayaldir ama  ileride milli takımlara oyuncular kazandıran bir ilçe haline  gelebiliriz.
    Bu proje ekibinde benimle birlikte  yer alacak olan Başarılı Spor adamı İlçe Spor müdürü  Bayram  ACAR, Meslektaşım  Burdur Spor lisesi müdürü kardeşim  Selçuk  AK  hocam, Değerli Kardeşim Gölhisar Belediyesi Halkla ilişkiler  Müdürü  İbrahim HASCAĞAN, Gölhisar  Gençlik Hizmetleri ve spor ilçe   Basketbol  Antrenörü Ali KAYA kardeşim ile  birlikte beraber  bu takımı başarıya götüreceğimize inanıyorum.  Başarı ekip çalışmasıyla gelir.  Gölhisar‘daki  kamu kurum ve kuruluşlardan, Gölhisar esnafından, Gölhisar Halkından takıma destek vermelerini  bekliyorum. Yeri  gelmişken  geçen yıl  takımımıza Sponsor olan GÖL  Beton , DNA yapı, ORALLAR  Grup, M15 Mağazaları Yönetim Kuruluna Desteklerinden dolayı  teşekkürü bir borç bilirim. 
    En büyük hayalim bir önceki köşe yazım da ele aldığım, kamuoyu oluşturmaya çalıştığım.  Gölhisar da SPOR LİSESİ  konusunu inşallah  bir sonraki yazım da tekrar kaleme almaya çalışacağım. Ümidim bir Spor adamı olarak Gölhisar ilçesinin yakın bir gelecekte  açılacak olan GÖLHİSAR SPOR  LİSESİ' ile  Birlikte  Türkiye Ulusal lig de mücadele veren Basketbol  ve Futbol Takımlarıyla, bu bölgenin  Spor Merkezi haline geleceği  kanaatindeyim. SAYGILARIMLA….

Bu yazı 3906defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum