Mustafa YILDIZ

Mustafa YILDIZ


Kıskandıran Türkiye

20 Temmuz 2017 - 15:18

 

 

“Ey iman edenler! Siz kendinize bakın! Doğru yolda olduğunuz müddetçe istikametini şaşırmış kişiler size zarar veremezler!” (Maide: 105)

Ülkemizin karşı karşıya olduğu iç ve dış problemlere rağmen harika yükselişi devam ediyor.

Bir taraftan yedi cihanın desteğindeki terör örgütleriyle Irak ve Suriye’deki iç savaş sorunları;

Yunanistan ile Kıbrıs sorunu üzerinden tırmandırılmak istenen gerginlikler,

ABD’nin ve Avrupa’nın bin bir surat cani politikaları ile etrafımızda çevrilmek istenen ateş çemberi.

Canlı bombaların ve kanlı terörün kol gezdiği durumlar.

Ekonomiye darbe üstüne darbe indirmek isteyen ve fakat her keresinde duvara toslayan hain tuzaklar,

Toplumsal güveni ve itimadı felç eden Fetö kanseri ve saymakla bitmeyen engellere rağmen Türkiye muhteşem yürüyüşünü devam ettiren,

Dünyanın en karmaşık noktalarında uluslar arası sırtlanların arasına Fırat Kalkanı; Afrika’da, Irak’ta, Suriye’de üsler kurarak aralarına aslanlar gibi dalan,

3 milyon mülteciyi besleyen buna rağmen ekonomisi yıllardır Türkiye muhteşem yürüyüşünü devam ettiren,

Bütün bunlara rağmen tökezlemeyen ve bütün dünyayı kıskandıran bir Türkiye.

Karşılaştığımız problemlerin kaynağı şüphesiz dış kaynaklıdır. Ancak mikrop zayıf bünyeye dadanır ve onu ölümcül hastalıklara sürükler. Düşman ve vahşi yaratıklar, bünyenin en zayıf ve gafil anını kollar ve saldırıya geçer. Bünyenin iç savunma sistemi ve bilinci yerinde olduğu sürece dış kaynaklı saldırılar akamete uğrar,

Şu an itibariyle içimizdeki hainlerin ve gafillerin düşmanlarımıza verdiği umutlar sonucunda saldırıya maruz bulunmaktayız. Lakin Allah’ın bize bahşettiği ve bin yıldan ziyade çetin tecrübesinden geçirildiğimiz iman, ahlak, vatan, bayrak ve millet sevgisi ile dünyanın en büyük savaş silahlarını bile caydıracak bir iradeye sahibiz.

Hainlere ve gafillere rağmen yüreklere iman ve cesaret aşılayan yöneticilerimizin sayesinde aşılamaz düzeyde bir savunma bilincine sahibiz.

Elinde bayrak, göğsünde iman ile bir 15 Temmuz akşamında F14’leri, tankları, topları, askeri kalkışmaları durduran ve onları şimdi ölümü bekleme mekânlarında bekleten bir sivil halk şahlanışı ve kahramanlığı dünyanın neresinde görülmüştür?

Bütün bu söylediklerimiz bazı haset siyaseti izleyenler göre kuru hamaset söylemleri gibi değerlendirilecektir. Lakin asıl onlar muhtemelen habaset düşüncelerinde pişman olacakları anları beklemektedirler.

 “Ey iman edenler! Siz kendinize bakın! Doğru yolda olduğunuz müddetçe istikametini şaşırmış kişiler size zarar veremezler!” (Maide: 105)

Akif’in asırlara ruh veren mısraları Kuran’dan ilhamını alarak bize çelikleşmiş bir irade öğütlüyor:

“Allah’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol

Yol varsa budur; bilmiyorum başka çıkar yol!”

Mustafa YILDIZ

Bu yazı 11077defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum