OSMAN AKKOÇ

OSMAN AKKOÇ


ARAMIZDAN AYRILANLAR

23 Aralık 2019 - 11:20

Sevgili okurlarım;

Elimde 6870 kadar aramızdan ayrılanların fotoğrafları var. Bunların 400 tanesini elimizden geldiği kadar gazetemizde yayınlamaya çalışacağız. Halkımıza biraz geçmişi hatırlatmaya çalışacağız. Bu hafta Abdurrahman, Ali Rıza ve İsmail ÖZKAN’ı yayınlayıp birazda bilinen özelliklerinden, hayatlarından bahsetmeye çalışacağız.Abdurrahman ÖZKAN ile Pırnaz Cinlitaş Ormanlarıyla, Kuşdili Ormanlarındaki uçurumlardan koca tomrukları iki mandayla yıllarca çıkarmaya çalıştık. Nice uçurumlara giden büyük ve kalın tomrukları devlete kazandırmaya çalıştık. Gölhisar’da ilk ev telefonunu alan kişi odur. O zamanlarda askere giden gençleri, hısım ve akrabaları ile konuşturan odur. Hergün evi telefon edecek insanlarla dolar taşardı. Çiftçilik yapar bazen de konuşmasıyla halkın sevgilisi olurdu.

Ali Rıza ÖZKAN; ise hastaneden emekli bir memurumuzdu. Onun da hastaneye gelen Gölhisarlılara çok faydası olmuş, ilgilenmiştir.

İsmail ÖZKAN ise; Gölhisar’a Yusufça Kasabasını bağlamaya çalışmış, fakat muvakkat olamamıştır. Öldükten sonra İsmail’in dediği olmuş, o dönemde İsmail ÖZKAN’ı alaya alanlar, bu sözleri yıllar sonra hayata geçirilmiş, “İsmail’in sözleri doğruymuş, biz İsmail’i anlayamamışız.” Demeye başlamışlardır.
Allah her üçüne de rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Hoşçakalın.
 
 

Bu yazı 545 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum