OSMAN AKKOÇ

OSMAN AKKOÇ


ARAMIZDAN AYRILANLAR

30 Aralık 2019 - 15:54

Hasan OKUNAKOL

Sevgili okuyucularım

Geçen hafta başlatmış olduğumuz “Aramızdan Ayrılanlar” yazı dizimize bu hafta ilçemiz Konak Mahallemizin eşraf kişilerinden “Muhtar İzmirlilerin Hasan”dan bahsedeceğiz.

Konak Mahallesi’nin büyük sülalerinden “İzmirliler” olarak adlandırılan sülalenin önde gelenlerinden olan ve 4 dönem boyunca muhtarlık görevini yaptığı bilinen Hasan OKUNAKOL, aynı zamanda şifa ehli bir zat olarak tanınıyordu. Hasan OKUNAKOL, yakalanmış olduğu dudak kanseri hastalığını kendi çabalarıyla doğadan toplamış olduğu şifalı otların karışımından elde ettiği ilaçlarla tedavi etmiş Allah’ın izniyle, şifa bulmuştur. OKUNAKOL’un bu ilacından Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen yüzlerce hastanın tedavisinde yardımcı olduğu bilinmektedir.
Ayrıca sarılık tedavisi yanında sülük tedavisi gibi değişik tedavi yöntemleri de yaparak vatandaştan ücret almaması onun çevrede saygınlığını daha da arttıran bir etken olmuştur. Maalesef bir talihsizliktir ki;  kendisinin bu tedavi yöntemlerini uygulayacak kendinden sonra bir şahsı yetiştirmemiş olmasıdır.
Fotoğrafta görülen şahıslar sol tarafta Rahmetli Hasan OKUNAKOL, Ortada Gardiyan Mustafa olarak bilinen şimdi Antalya’da yaşamakta olan Mustafa OKUNAKOL, Sağ baştaki ise uzun yıllar ilçemizde gır bekçiliği yapmış, genç yaşta Avusturya’ya giderek yaklaşık yarım asır orada kaldıktan sonra ilçemize kesin dönüş yapmış diğer Mustafa OKUNAKOL’dur.  Mustafa OKUNAKOL aynı zamanda Gazetemiz Sahibi Bülent OKUNAKOL’un babası ve Çınar Petrol sahipleri Mehmet, Bülent, Ali İhsan ve Mustafa OKUNAKOL kardeşlerin babalarıdır.     
 
Hoşça kalın.     
 
 

Bu yazı 406 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum