Prof. Dr. Mehmet CAN

Prof. Dr. Mehmet CAN


Millet Davası Büyük değişim Stratejisi

07 Mayıs 2018 - 09:07

Sayin Aykut Edibali’nin Yeni Eseri Üzerine Kısa Bir Değerlendirme

Sayin Aykut Edibali’nin son kitabı on bölüm içinde 107 başlıktan oluşuyor. Bu 107 başlık 212 sayfayı kaplıyor. Yani bir başlığı ortalama iki sayfalık bir metin izliyor.

Mesela kitabın 33. Sayfasındaki  “Çizgisel Tarih Anlayışına Reddiye” gibi iddialı bir başlığı izleyen yazı, sadece bir sayfa devam ediyor. Yazar, Bayrak Yayınevi adına kitabı sunan zatın dediği gibi bilge bile olsa, bu konuda, bu kadar kısa bir metinde bilgeliğini göstermeyi başaramaz. Ben bu başlıklı tek başına bir kitap biliyorum.

Bu kısa makalelerin, yazarın Yeniden Milli Mücadele, Bayrak, Pınar, Çınar, Gerçek gibi dergilerde yayınlanmış makalelerinin yeniden düzenlenmesiyle elde edildiğini farketmemiz de zor olmuyor.  

Sayin Aykut Edibalinin bence, diğer bazı aksiyon adamları tarafından da paylaşılan en önemli fikri, Emperyalizm tarifi ve dünyadaki emperyalist güçleri “Siyonizm Çatısı Altında Toplayarak Teke Indirgemesi” idi. Sayın yazar da dahil olmak üzere Mücadele Birliği yayın organlarında yazanlar buna itina gösterirdi. Bu yazılara göre “Gerçek Emperyalizm”in beyni Siyonizm, onun misyonunu icra eden güç ise Yahudilik idi. 1960’lı yıllarda Afyon Tren İstasyonu önündeki mitingte beş yaşlarında kalın camlı gözlükleriyle Mahmut Kocak’ı Siyasallı Koca Kadir (Kadir Çalışıcı)’nın omuzunda “Amerika, Rusya Yahudiye kukla” diye haykırırken görür gibi oluyorum.   Yeniden Milli Mücadele Dergisi’ndeki yazılarda Amerikan Başkanları yanında Lenin, Stalin, Churchill, Hitler ve mesela Yugoslavya lideri Joseph Borislav Broz Tito da birer Yahudi idiler.

2005’te Uluslararası Saraybosna Üniversitesi IUS’ta yeni görevime başlamak üzere Saraybosna’ya gittiğimde şehrin en önemli caddesinin hala “titova ulica” adınını taşıdığını gördüğümde, Hırvatistanlı Tito’nun Bosna-Hersek’te hala sevilen bir  Hırvat lider olduğunu, bizim yazılarımızda onun Yahudiliğini bayağıi abarttığımızı dşünmüştürm. Oysa birkac ay önce Tito’nun saraylarından birinin de bulunduğu bir Hırvat Kuzey Adriyatik adası olan Brijuni’ye giden meslektaşım, Hırvatların, Yahudi olduğu için Mareşal Tito’nun bütün izini Hırvatistandan silmeye çalıştıklarını anlatmıştı da elli yil önce Mücadelecilerin isabetine şaşırmıştım.

22 sayfa uzunluğundaki Dördüncü Bölüm/Uluslararası Millet Düşmanı Güçler, ilk  başlıklardan biri  Emperyalizm.

Sayfa 83: Emperyalizm

Emperyalizm insan ve insan toplulukları üzerinde insan yaradılışına aykırı olarak yapılan açık ve gizli baskı, nüfuz kurma, yönlendirme, yönetme, maddeten ve manen sömürme eylemidir. Emperyalizmin kelime anlami ise “imparatorluğa ait” demektir.

Tanımında kelime anlamı yanlış verilmis. “imparatorluğa ait”  demek olan kısmı“Emperial”dir. [i]

Dördüncü Bölüm’de 86. Sayfada Amerika Birlesik Devletleri başlığı altında şöyle denmekte: “Maskeli Yahudi teşkilatı olan Masonluk, Amerika’da iktidardadır denebilir. Bu iktidar, Amerika’nın gerçekten büyük gücünü kendi politikasına alet etmektedir. Amerika’nın her şehrinde mevcut locaları aracılığıyla, ekonomik, siyasal ve kültürel bir despotluk kurmustur.”

Bu tespitin Yahudi örgütlenmesi ile ilgili kısmı doğru değildir. Amerika’daki Yahudi örgütlenmesi, Masonluğu kullanmaz.

Anti Defamation League (ADL),

Jewish Institute for National Affairs (JINSA) 

American Israel Public Affairs Committee (AIPAC)

gibi elliye yakın açık Siyonist Yahudi örgütü Amerikan Yahudi Kuruluşları Başkanlar Konferansı (Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations) çatısı altında birleşmişlerdir. Hepsi de Yahudiliğin dünya hakimiyeti ideolojisi olan Siyonizmin yani Gerçek Emperyalizmin taraftarı olduklarını gururla ifade ederler.  

Büyük Değişim Stratejisi alt başlığını hakedecek bir kitap bence Gerçek Emperyalizmin beyninin Siyonizm olduğunu 1970’li yıllardaki gibi aynı netlikle ifade etmelidir. 

Bu yazı 63121 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum