‘YENİ YIL’ DİYENLERE FERMANIMDIR

Yayınlama: 04.01.2024
12
A+
A-

Ey Türk ve Müslüman Aklı…!

Sahibini sars, titret, kendine dönder ve kurtar.

Her bitiş, her yeni var oluşların başlangıcıdır.

Evet, 2023 bugün bitiyor, 2024 yarın başlıyor.

Fakat, yarın sabah uyandığınızda, savaşların durduğu, bütün dertlerin deva bulduğu, borçların yok olduğu, güneşin bir başka doğduğu, günahların sıfırlandığı, yağmurların bir başka yağdığı, toprakların bir başka kabardığı, yanar dağların ve depremlerin ara verdiği, küslerin barıştığı, ölenlerin dirildiği, hastalıkların iyileştiği, toz pembe bir dünya görmeyeceksiniz.

Zamanın, sihirbazlık ve canbazlık gibi bir hüneri yok ki.

Aksine, zaman hükmünü icra eder, acımazdır, ama âdildir.

Zamanın, şapkasından yeni tavşanlar çıkarmak gibi bir misyonu da meramı da yoktur ayrıca.

Evet, yarın bugünden çok farklı olmayacak ve hayat devam edecek.

Birşey de var ki, geleceği iyi niyet ve temenniler, akılsızca ve bilinçsizce yapılan eğlenceler, kutlamalar, harcamalar; israf ve fitne denizlerinin günah yüklü gemileri kurtarmayacaktır.

Geleceği, geçmişin doğru yapılacak müzakeresi ve muhasebesine bağlı kalarak alınacak yeni kararlar, yeni nesil ve sürdürülebilir üretimler kuracaktır.

Geleceği, günah geçirmeyen, yeni suçlar üretmeyen, tevhid korumalı, tefekkür ve tevbe yelekleri, üretim laboratuvarları kurtaracaktır.

Sevgili anneler ve babalar, kaynağı, şaibeli ve meçhul değil, aksine belli, hileli, haçlı, sömürgeci ve günahkâr; ‘Yılbaşı Kutlama Tuzağı’na, kimliği ve babası meçhul Noel Baba’nın esrarengiz, gizil, ancak hakikat dışı ütopik hezeyanlarına çocuklarınızı kendi ellerinizle kurban vermeyin lütfen.

Yılbaşı Kutlamaları, emparyâl sanayi devlerinin, para tiröstlerinin gönüllü kölelik tezgâhından ve tuzağından öte ve başka bir şey değildir.

Akıl bu hakikati anlamaktan, göz bu yalın gerçeği görmekten, idrâk bu çarpıcı doğruları kritik etmekten, aciz ve özürlü değildir.

İnsanlar ve toplumlar niteliksel değerleriyle var olur ve yaşarlar.

Kendi değerlerinden uzaklaşanlar başka değerlerin mahkumu ve kölesi olurlar.

Zirâ insan değersiz yaşayamaz.

MİLLETİM UYAN…!

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.