YÖREMİZİN RENKLİ SİMALARINDAN ŞAİR RAMAZAN DEMİREL GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

YÖREMİZİN RENKLİ SİMALARINDAN ŞAİR RAMAZAN DEMİREL GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
Yayınlama: 05.12.2023
48
A+
A-

Bölgemizde düzenlenen kültürel etkinliklerin aranan isimlerinden emekli memur, şair, Ramazan Demirel zaman zaman günlük yaşantısında dahi üzerinden çıkarmadığı geleneksel yörük kıyafetleriyle ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Çevremizde organize edilen kültürel etkinliklere ve şenliklere katılarak yöremizin şivesiyle okuduğu şiirler, anlattığı hikayelerle göz dolduran Demirel, gazetemiz Gölhisar Gündem’e bir ziyaret gerçekleştirerek neşeli tavırları ve hoş sohbetiyle şiirlerinden kısa sunumlar yaptı.

Ramazan Demirel, ülkemizde ve yöremizde yaşanmakta olan kültürel erozyondan dert yanarak özellikle yeni nesli milletimizin öz değerleri ve kültürüne olan umursamazlığından örnekler vererek bizi biz yapan manevi ve kültürel değerlerimizi korumak ve yaşatmak zorundayız şeklinde ifadelerde bulundu.

Gerçekleşen ziyaret duyduğu memnuniyeti ifade eden Gazetemiz sahibi ve Yazarı Bülent Okunakol ise; Ramazan Demirel’e teşekkür etti. Günlük konular ve yöre kültürünün konuşulduğu sohbetten sonra çekinilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.