YUSUFÇA KASABASINDA YAĞMUR DUASI YAPILDI

YUSUFÇA KASABASINDA YAĞMUR DUASI YAPILDI
Yayınlama: 25.04.2024
Düzenleme: 25.04.2024 15:35
19
A+
A-

Kurak geçen ilkbahar ayları nedeniyle yöremizde çeşitli köy, belde ve ilçe merkezlerinde yağmur duaları tertip edilmeye devam ediyor.

İlçemize bağlı Yusufça Kasabasında da geçtiğimiz hafta Pazar günü icra edilen yemekli yağmur duasına geniş katılım oldu. 21 Nisan 2024 Pazar günü Yusufça Kasabasında, Yusufça Belediyesinin organizesinde yapılan yağmur duasında eller gökyüzüne açılarak yağmur için dualar edildi.

Yusufça Kasabası Belediye Parkında gerçekleşen yemekli yağmur duası programı ilk olarak kabristanlık ziyaretleri ile başladı. Çocukların amin nidaları arasında kasaba merkezinden Yusufça girişinde bulunan hal binalarının olduğu alana kadar yürüyen kortej aynı zamanda tekbirler de getirdi. Burada Gölhisar İlçe Müftüsü Yusuf Demiryürek’in kısa vaazının ardından öğle namazı eda edildi. Akabinde ise eller semaya açılarak yağmur duası gerçekleştirildi. Daha sonra yine tekbirler eşliğinde yemek yenecek olan alana doğru yürüyen davetliler, burada kurulan sofralarda hep birlikte yemeklerini yediler. Burada dua edilirken kurak geçen ilkbahar aylarında yağmur için yakarışta bulunuldu.

Yusufça Belediyesinin mükemmel organizesinde tertip edilen program yemekle birlikte son buldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.